Motoryat

Dünyanın en büyük yatlarından White Rabbit’in göz atın

0

84 metrelik büyüklüğe sahip ve dünyanın en büyük trimaran’ı olarak geçen White Rabbit’in göz alıcı iç ve dış tasarımına gelin birlikte göz atalım.

Avustralyalı firma Echo Yachts tarafından üretilen ve Sam Sorgiovanni tarafından tasarımı yapılan bu dünyanın en büyük trimaran’ı, 20 metrelik genişliğiyle de geniş bir alan sağlıyor. Toplamda 28 misafir ve 36 görevlinin konaklama imkanı bulunuyor.

Dizel-elektrik motoruna sahip olan White Rabbit, bu sayede denizlerde epey sessiz bir şekilde yol alabiliyor. Ana kamarada Echo Yachts, 13 knot hızda gidilirken 40db ses ölçümlemesi yapmış. Ayrıca motorun yine bu hızda toplamda 5000 deniz mili gidebildiğini de belirtelim.

Yatın içine giriş yaptığınızda harika genişlikte bir lobi ve üst katlardaki eğlence yerleri ile odalara gitmeyi sağlayan bu güzel tasarımlı merdiven sizi karşılıyor.

Yemek alanı ise yattaki tüm misafirlerin aynı anda oturup yemek yiyebileceği devasa bir masaya sahip. Ayrıca yine akşam etkinlikleri için büyük bir bar alanı bulunuyor.

20 metrelik genişliğin verdiği rahatlıkla yatın konaklama kapasitesi bir hayli yüksek. Bu anlamda yat sahibi için ana kamara olarak iki kamara ayrılmış. Biri alt güvertede, diğeri ise ana güverte katında bulunuyor. Her iki oda da spa havuzuna sahip ve hem çalışma hem de uyumak için özel olarak dizayn edilmiş.

Yat içerisinde birbirinden farklı eğlence alanları bulunuyor. Güneşlenme alanındaki oyunlar, ana güvertedeki lounge alanı ve sinema bunlardan birkaçı. Tazmanya meşesi ile süslenen sinema, en konforlu sinema salonlarını geride bırakmayı başarıyor. Ayrıca koltuklar da ekrandaki aksiyona göre titreşme özelliğine sahip.

Misafir konaklaması içinse ilginç bir detay bulunuyor. Tasarımcı, misafir odalarına televizyon yerleştirmemiş. Bunun sebebi ise özellikle gençlerin odalarına kapanıp televizyon izlemek yerine denizin keyfini çıkarması ve yatın diğer imkanlarından yararlanması adınaymış. Televizyon için misafirlere özel lounge ve lobi alanları bulunuyor.

Alt katta ise ilginç bir kahve alanı bulunuyor. Burası suyun altında kaldığı için camlarından direkt olarak suyun içi gözüküyor. 18 knot hızda gidildiğinde ise suyun hareketinin çok güzel bir görüntü oluşturduğu da belirtiliyor. Özellikle hızlı giderken bu alanda kahve içilip sosyalleşilmesi düşünülmüş.

Üst güvertede ise bir medya lounge alanı bulunuyor. Burada televizyon ve benzeri medya cihazlarının yanı sıra karaoke sistemi ile bir piyano da bulunuyor.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Motoryat