Motoryat

Old-Cocktail Bar’a sahip motoryat “Yeni Vicem 67 Cruiser”

0

Klasik tarzdaki maun yatta beş ayrı yaşam alanı mevcut. Vicem Yachts’ın tasarımında mermer, maun ve karamsar aydınlatma kullanılmış. 18 metrelik bir teknede değil, lüks bir New York barında olduğunuzu düşünmenizi sağlayan tekneye Türk üretici kendi adını verdi ve şimdi tekne serisine bir güzellik daha ekledi.

Soğuk kalıplanmış bir maun dış cepheye sahip Vicem 67 Cruiser, modern bir yatçının ihtiyaçlarını karşılamak için zamansız tasarımı çağdaş özelliklerle birleştiriyor. Flybridge ve hardtop ile geleneksel bir profile ve ayrıca zarif bir beyaz renk tonuna sahip.

Epoksi ile kaplanmış ince maun şeritlere sahip gövde, benzer fiberglas teknelerden daha hafif, daha güçlü ve daha sessiz olacak şekilde tasarlanmıştır. Bunun da ötesinde, yatta 25 deniz mili maksimum hız ve 16 deniz mili seyir hızı sunan bir çift 1.000 beygirlik Volvo Penta D13 dizel motor bulunuyor. Daha yavaş 8 deniz milinde seyahat ederken, kruvazör 2.250 deniz millik mesafeyi alabiliyor, bu da sizi bu New York barından Londra’ya götürecek kadar yol alabileceği anlamına geliyor.

Vicem’in baş mimarı ve deniz mühendisi Sinan Ünal, “67 Kruvazör açık okyanusu gezmek isteyebilecek müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılayan yeni bir tasarım” dedi.

Ancak yatın cazibe faktörü, tersanenin işçiliğinin sağlamış olduğu iç mekanından geliyor. Koyu parke, berrak kirli beyaz mobilyalar ve salonların tabanı boyunca uzanan parlak LED ışıklar ile dengelenmiş eski ve yeninin mükemmel karışımı.

Vicem 67 Cruiser, iki ana süit ve bir misafir odası içeren üç bölümlü bir düzene ve eğlence için beş ayrı alana sahip. Tam donanımlı bir mutfak, geniş salon ve diğer sosyal alanlara sahip bir yemek alanı var.

Kıç güvertede açık havada yemek yemek için sekiz kişilik, masif ahşap bir masa ve hidrolik olarak çalışan yüzme platformuna giden merdivenler bulunuyor.

Ünal yaptığı açıklamada, “Konforlu konaklama, mürettebat için yeterli yatı yönetme alanı ve ilave Flybridge alanı sayesinde, soğuk kalıplı yapımız, müşterilerimizin sıra dışı olan bir yatta istedikleri her şeyi elde etmelerini sağlıyor” diye ekliyor.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Motoryat