Haberler

Highfield Boats, geleceğe yönelik planlarıyla hedef büyüttü

0

Dünyanın önde gelen alüminyum RIB tedarikçisi, Highfield Boats, RIB ve destek ihale sektörünün geleceğine bakıldığında büyük bir model yelpazesi oluşturduğunu açıkladı. Highfield, firmaya stratejik bir avantaj kazandırmak için planlanan mevcut geniş portföyünün iyileştirilmesi ile birlikte yeni pazarları hedeflemek için bir dizi yeni model lansmanı ile büyüme stratejisini ikiye katlıyor.

Son birkaç aydaki zorlu küresel ticaret koşullarına rağmen, 2020 için güçlü bir ilk çeyrek ve Temmuz’a kadar sağlam bir sipariş defteri Highfield’a tamamen yeni bir dizi lüks teknenin lansmanı da dahil olmak üzere genişleme planlarına tutunma imkanı sağladı.

Eylül 2020’den itibaren şirket, müşterilerine sunduğu seçimi kolaylaştırmak ve distribütör ağı için stok gereksinimlerini kolaylaştırmak için mevcut aralığını geliştirecek. Aynı zamanda Highfield Boats, şirketin lüks RIB ve ihale pazarındaki konumunu daha da pekiştirecek yepyeni bir SPORT ürün yelpazesi ile çığır açıyor. Highfield’ın tüm 3 ve 8 metre arası SPORT modellerinde artık standart tik zemin kaplaması, LED aydınlatma, lüks döşeme, çekici direkleri ve güneşlenme sistemleri bulunacak. 5 metre ve üstü modeller ise, duş kitleri ve merdivenli sert platformlara sahip olacak. 8 metrelik modeller ocak, lavabo, tuvalet ve güneşlenme alanı bulunduracak.

Highfield CEO’su Julien Carussi şöyle açıklıyor: “Sport serisi, markayı başka bir seviyeye taşıyacak, lüks aile RIB segmentine ilk kez girecek ve markayı yeni bölgeye taşıyacak. SPORT RIB’ler motor kruvazörü alıcılarına ve prestij olarak hitap edecek SPORT serisinin denizcilik özellikleri de tüm dünyadaki etkinlikler ve yarış desteği için yarış teknesi liginin zirvesine çıkıyor.”

Highfield PATROL serisi de güçlendirildi ve şu anda ciddi RIB meraklıları, ticari operatörler ve devlet kurumları için rakipsiz bir seçenek sunuyorken, en çok satan Highfield ULTRALIGHT ve Highfield CLASSIC serilerine ise daha fazla yeniden modelleme uygulanıyor.

Avrupa Marka Müdürü Steve Harrison yaptığı açıklamada, “Bu 10 yıllık operasyonumuz olan Highfield Boats, ihale RIB satışlarında dünyaya liderlik etmeye devam ediyor.” “Markamızı temsil eden 44’den fazla ülke ile küresel kapsama alanımız güçlenmeye gidiyor.” “Gemi kiralama sektörü ve gemi kiralama tabanımız için açık ara en iyi servis ve garanti ağını sunuyoruz.” dedi.

Şirket, serbest dalış şampiyonu Samo Jeranko gibi YouTube marka büyükelçilerini kullanarak dünyanın dört bir yanındaki sosyal mesafeler ışığında pazarlama mesajında yenilikçi bir yaklaşım sergiliyor.

Highfield RIBs, bir kez daha, 6 metreden 8 metreye kadar açık deniz RIB’leri filosunun faaliyete geçeceği Kasım 2020’de devam etmek üzere ayarlanan Vendée Globe dahil olmak üzere dünyanın en büyük yelkencilik etkinliklerine kilit destek sağladı.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Haberler