Etkinlik & Fuar

Tuzla Boat Show 2019’dan detaylar

0

Uluslararası GİSBİR Boat Show Tuzla Fuarı tüm hızıyla devam ediyor. 200’den fazla tekne ile 13 Ekim Pazar gününe kadar tekne tutkunlarını ağırlayacak fuarın gözdesi 15 milyon değerinde ve 22 metre uzunluğunda olan İtalyan yapımı Absolute 72 Fly.

Türkiye’nin deniz üzerindeki tek fuarı olan etkinliğin dünkü açılış gününde, Tuzla Kaymakamı Ali Akça, Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı da fuarı ziyaret etti. Fuar, 5-13 Ekim tarihleri arasında Tuzla Viaport Marina’da ziyaretçilerini ağırlayacak olan fguarda boyları 5 metreden 50 metreye kadar, fiyatları ise 60 bin liradan 50 milyon liraya kadar değişen 200’den fazla tekne beğeniye sunuluyor. Fuara 15 bini yabancı olmak üzere 60 bine yakın ziyaretçi bekleniyor. Lüks ve pahalı teknelerin yanı sıra, fuarda düşük bütçeli seçenekler arayan ziyaretçilere uygun tekneler de bulunuyor. Fuarda aynı zamanda ziyaretçiler beğendikleri teknelerle test sürüşü de yapabiliyorlar.

Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı, “Dördüncü kez Boat Show açılışındayız. Ben özellikle Tuzlamız adına hayırlı olmasını diliyorum. Hem fuar organizasyonunda emeği geçenlere, özellikle Gemi İnşa ve Sanayicileri Birliği ve yat sektöründe olan bütün arkadaşlarımıza ve bütün sektör temsilcilerine teşekkür ediyorum, çünkü Tuzla kazanıyor. Tuzla’ya gelen tekneler ile marinamızda düzenlenen bu organizasyon Tuzla’mıza ciddi bir değer katıyor” derken Via Fuarcılık Genel Müdürü Dilek Günaydın, “Bot Show Tuzla fuarı kapılarını açtı. 5-13 Ekim tarihleri arasında 200’den fazla tekne, 80’den fazla ekipman ve aksesuar firması, 650’den fazla markayı bu fuarda bulabilirsiniz. Boyları 5 metreden 50 metreye kadar değişen, fiyatları 60 bin liradan 50 milyon liraya kadar değişen teknelerimiz var. Türkiye’nin deniz üzerindeki tek fuarıyız. Dünyada kendi marinasında fuar yapan tek fuar şirketiyiz aslında. Deniz fuarının ne farkı var derseniz, beğendiğiniz tekneyi test etme şansınız var. Geçtiğimiz sene 6 günde yaklaşık 27-28 bin ziyaretçi ağırladık. Bu sene 9 günde de 60 bine yakın ziyaretçi ağırlamayı hedefliyoruz. Teknelerin toplam değeri 600 milyon lira civarında” diye konuştu.

Fuarın gözdesi ise, liste fiyatı 15 milyon lira olan, 22 metre uzunluğundaki İtalyan yapımı Absolute 72 Fly oldu. Tekne hakkında bilgi veren Deniz Yatçılık Genel Müdürü Mehmet Soydan, “Teknemiz 22 metre boyunda bir tekne. İtalyan yapımıdır. İtalyan yapısı ve dizayn özelliklerini yansıtan tekne. Teknemizin motorları yeni çıkan sistemlerdir. Tamamen joystick kullanımlı. Kamara adetimiz 4 tane. 4 de banyo-tuvaleti var. En büyük özelliklerinin başında kabin sacları geliyor. Master kabin, misafir kabini ve diğer kabinler oldukça büyük. Teknemizin liste fiyatı 15 milyon lira mertebelerindendir” dedi.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Etkinlik & Fuar