Etkinlik & FuarYelken

Nautor Swan, Cannes Yat Festivali’nde yeni Swan 80’i tanıtıyor

0

Finlandiya tersanesi Nautor Swan, Maxi yelkenli yat serisine 25,6 metrelik yeni bir ek olan Swan 80’i tanıttı.

“Gerçek maxi” olarak tanımlanan yeni model, Cannes Yat Festivali’nde görücüye çıktı ve Swan 78’in geliştirilmiş halidir. Tasarım, Nautor Swan filosunun en yeni üyesi olan Swan 108 üzerinde çalışan ekibi Germán Frers ile yeniden bir araya getiriyor. (gemi mimarisi), Lucio Micheletti (dış tasarım) ve Misa Poggi (iç tasarım).

24 metrenin biraz altındaki su hattı uzunluğuyla Swan 80, AB düzenlemeleri ve sınırlamalarından kaçınırken boyutu ve tasarımının tüm avantajlarını en üst düzeye çıkarabilir. Direğin kıç tarafında, alçak profilli vagon tavanına sahip, düzenli ve hemen hemen aynı hizada bir ahşap güverte uzanıyor.

Kokpit bölümü düz olduğundan çok sayıda oturma ve depolama konfigürasyonuna izin verilirken, seyir halindeyken yüzmek ve güneşlenmek için açık bir arka güverte kurulabilir, bir plaj alanı ve tam ışınlı bir lazarette yanında bir yüzme platformu bulunuyor. Yelken operasyonları merkezi kokpitin kıç tarafında tutularak alan dinlenme ve eğlence için boş bırakılıyor.

Swan 108, selefi gibi, yön stabilitesi için kurban uçlarıyla kapatılmış ikiz dümenlere sahiptir ve dümen dipleri, su altındaki bir nesneyle çarpışmanın etkisini en aza indirmek için kapalı bölmeler içine yerleştirilmiştir. Konik gövde girişi ve güçlü arka bölüm, performanstan ödün vermeden farklı topuk açılarında denge ve stabilite sunar ve tekne sahipleri sabit derin, sabit sığ ve derin teleskopik kaldırma omurgası arasında seçim yapabilir. Ahşap kaplı kokpit mezarnaları ise yeni bir detaydır.

Yatta, İç konfigürasyon esnek ve 10 kişiye kadar konaklama imkanı sunuyor. Teknedeki diğer seçenekler arasında mürettebatın kullanımı için dönüştürülmüş bir misafir kabini veya okuma köşesi veya yemek alanı şeklinde salonun bir uzantısı olarak kullanılan bir misafir kabini sayılabilir.

Swan 80, köpük özlü cam elyaf takviyeli epoksiden üretilecek. Swan 80, tersanenin yerleşik Swan 88, Swan 98, Swan 108, Swan 120 ve yerleşik Swan 128’i de içeren Maxi Yachts serisinin en küçüğü olacak.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Etkinlik & Fuar