Haberler

40 yaşındaki Stanley 36 yeniden inşa edildi

0

Eaton’ın Tekne Mağazası ve Deer Isle, Maine’deki Fiberglass üreticisi yedi yıldır yerel bir balıkçıya ait olan 40 yaşındaki Stanley 36 lobster teknesini yeniden inşa etti. Eski bir ada balıkçı tarafından şu anki sahibine verilen bir takma ad olan Zytanna adını taşıyor, tersanenin sahibi is Jeff Eaton.

Eaton’ın mürettebatı, yayda yeni bir halat dolabının yanı sıra şamandıralar ve geçişler için depolama alanı inşa etti. Platformu çıkardılar ve yeni hidrolik tanklar ve hatlarla birlikte yeni bir yakıt deposu kurdular. Teknenin 370 beygirlik Volvo’sunun yerini alan 440 beygirlik bir Yanmar’a bıraktı.

Maine, Southwest Harbor’daki Hinckley Yachts’taki bir yattan çıkarılan sadece 10 yıllık ve 1.900 saatlik bir motor olan 440 beygir gücündeki Yanmar’a atıfta bulunan Eaton, “Şimdi güzel ve pürüzsüz olmalı” diyor. Motorda ayrıca şaft, bağlantı ve dümen kutusu değiştirilip, yenilendi.

Değiştirdiğimiz her şey Coosa malzemesidir diyor Eaton. Eaton, dükkânına geldiğinde gövdenin durumunu “kaba” olarak tanımlıyor, çünkü o dönemin birçok teknesi dokuma fitil ile tamamlandı. “Bununla, fitil dokusunu ortadan kaldırdık ve matla bitirdik. Şimdi oldukça düzgün bir yüzeyimiz var.” Diyor.

Eaton’ın Tekne Mağazası ayrıca Eaton’ın yaklaşık altı yıl önce satın aldığı bir Kuzey Körfezi kalıbından tekne gövdesi inşa ediyor. Bu yerel bir balıkçı için bir lobster teknesi olacak.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Haberler