Etkinlik & FuarYelken

50. Rolex Fastnet Race Yarışının Duyurusu yayınlandı

0

50. Rolex Fastnet Race’in çok önemli kayıt tarihine bir hafta kala organizatör Royal Ocean Racing Club, Notice of Race etkinliğini yayınladı.

Etkinliğin geniş ayrıntılarına ek olarak NoR, 11 Ocak Çarşamba günü saat 12:00 UTC’de (Fransa saati ile 13:00) kayıt açılışından ilk uyarı sinyalinin saat 12:00’de olacağı 22 Temmuz Cumartesi başlangıç tarihine kadar tüm programını içeriyor.

Starttan önce 21 Temmuz Cuma günü bir kaptan brifingi ve basın toplantısı yapılacak, 20 Temmuz Perşembe günü Cherbourg yarış köyünde Fransız yarışmacılar için bir mürettebat sunumu ve gösterisi yapılacak ve aynı zamanda bir mürettebat partisi düzenlenecek.

Cherbourg’daki bitişte, daha hızlı ‘profesyonel’ sınıflar için bir sunum yapılacak, ardından 25 Temmuz Salı günü bir ekip partisi ve ‘Happy Hour’ yapılacak, ana ödül töreni ise 28 Temmuz Cuma günü yapılacak.

11 Ocak’taki kayıt açılışından önce, yarışmacılara RORC’nin SailRaceHQ adlı yeni bir yarış giriş sistemine sahip olduğu ve halihazırda mevcut Sailgate sisteminde tutulan veriler aktarılmayacağı için hesaplarını bu sisteme göre yeniden oluşturmaları tavsiye ediliyor.

‘Pro’ sınıflarının (örn. IMOCA; Class40; Figaro 3; Ultim ve Ocean 50) yanı sıra çok gövdeli sınıfların kaydolmak için 14 Nisan’a kadar süreleri bulunuyor.

Rolex Fastnet Race, açık ara dünyanın en büyük offshore yat yarışı olmaya devam ediyor. Bunun nedeni büyük ölçüde yelken camiasının tüm kesitlerine açık olmasıdır; ilk zamanlayıcılar, aile, kulüp ve yelken okulu takımlarından IRC yarışçılarına, çift elcilere ve çok gövdelilere, ‘profesyonel’ sınıflara. Sporun en yüksek profilli takımlarından ve ekiplerinden bazılarıyla aynı başlangıç çizgisinde olan amatörlerin benzersiz deneyimini sunacak.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Etkinlik & Fuar