Haberler

52 Super Series ailesi COVID-19’a karşı savaş veriyor

0

52 Super Series ailesinden denizciler ve kıyı mürettebatı, COVID-19 salgınıyla mücadeleyi desteklemeye yardımcı olmak için becerilerini ve birçok durumda donanımlarını iyi bir şekilde kullanıyorlar. Şu sıralar Palma, Mallorca ve Valencia’da gruplar ve bireyler kişisel koruyucu kıyafetler, koruyucu maskeler ve vizörler yapmakla meşgul durumdalar. Palma merkezli yelkencilerin çoğu, Maxi72 Cannonball’dan Pablo Torrado tarafından koordine edilen bir girişimde kumaş önlük ve maskeler yapmaya yardımcı oluyor. Gladiator’ın Feargal Finlay ve Azzurra’nın Ross Hunter gibi diğerleri, plastik koruyucu maskeler ve vizörler üretmek için 3D yazıcılardan tam olarak yararlanıyorlar, ihtiyaç duyulan koruyucu ekipmanı toplayan ve dağıtan bir Balear örgütü IB Salut’a gönderim yapılıyor.

Bu arada, Valencia’da Bronenosec yelken üreticisi Alfredo Roberi de günlerini yelken çatısında çalışmasına izin veren özel bir izin alarak koruyucu maskeler ve önlükler üreterek geçiriyor. Alfredo zaten sadece zamanını değil, aynı zamanda malzemeyi satın almak için projeye parasını da ekleyerek 600 maske ve 300 yüz kalkanı yaptı. Karısı Ana, materyali ONG’lere, hastanelere ve en çok ihtiyaç duyanlara dağıtmaktan sorumlu. Alfredo, bu malzemelerin kullanımında uzmandır ve profesyonel yelken endüstrisinde kullanılanların bu krizde inanılmaz derecede çok yönlü olduğuna inanmaktadır.

Alfredo yaptığı açıklamada “Yaptığım maskeler yeniden kullanılabilir. Onları yıkayabilir veya mikrodalgaya koyabilir ve daha sonra tekrar kullanabilirsiniz, böylece çok kullanışlı ve dayanıklıdırlar. Birçok insan bana maddi bağışta bulunuyor ve herkese yardımları için teşekkür etmek istiyorum.” dedi.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Haberler