Haberler

Aday firmalar; Malaga’da şehir merkezinin batısında, büyük bir marina inşa etmek için öne çıkıyor

0

Malaga şehir merkezinin hemen batısında, Huelin’de yeni San Andrés yat limanını inşa etmek ve işletmek için en az üç ve muhtemelen dört konsorsiyum öne çıkıyor. Teklif sahipleri, yatırım fonları ve deniz inşaatı sektöründeki uzman firmalardan oluşmakta. Marinada 500 rıhtım olacak ve ruhsat 50 yıl sürecek.

Bir teklif, şehrin yolcu gemisi terminalindeki yeni bir kulede bir otel inşa etmeye çalışan Katarlı bir yatırım fonu olan Al Alfia tarafından yönetiliyor.

SUR araştırmalarına göre, başka bir teklif veren, şu anda Marbella’da Puerto Banús’u işleten şirket olacak. Balear Adaları’ndaki lüks marinalarda uzman teklif sahiplerinin de katılması bekleniyor.

Tüm katılımcılar, şehrin limanının yanı sıra site için yaptıkları projede lüks turizm pazarına da bakıyor gibi görünüyor.

Malaga Liman İdaresi başkanı Carlos Rubio, teklif sahiplerinin adlarını henüz bilmediğini ve katılım tarihinin 30 Kasım’a kadar süreceğini söyledi. Ancak, en az iki kesin teklif verileceğini söyledi.

Geleceğin büyük marinası için bir imtiyaz 10 yıl önce verildi, ancak son mali krizde geçerliliğini yitirdi. Mağazalar, restoranlar ve bir yat kulübünün yer alacağı projeye bu kez daha fazla ilgi var gibi görünüyor.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Haberler