Haberler

Akdeniz’in önde gelen lüks yat limanı Porto Montenegro

0

Tivat; 19. Yüzyılda tarihi bir askeri deniz üssüne sahipken günümüzde Dubai hükümetinin ana yatırım kolu olan Dubai Yatırım Şirketi (ICD) nin yapmış olduğu yatırımlarla lüks bir yat limanına ve marina köyüne ev sahipliği yapmakta.

Porto Montenegro’nun lokasyon avantajları dışında AB üyesi ülkelere nazaran mükemmel vergi olanakları (yalnızca yüzde 9 kişisel ve kurumlar vergisi, denizle ilgili işletmelerde yüzde 7 KDV ve bunlar arasında vergisiz yakıt imkanı) sunması 2019 yaz’ı boyunca yüksek profilli ziyaretçi ilgisiyle 30 metre uzunluğun altındaki tüm yat kapasitelerinde tamamen doluluk yakalamasına yol açtı.

Toplam kapasite doluluk oranında ise 2018’e göre yüzde 11,5 artış sağladı.

Porto Montenegro Kıdemli Halkla İlişkiler ve Pazarlama Müdürü Danilo Kaleziç 2019 Monako Yat Fuarında özel bir etkinlikte gelecek planlarıyla ilgili olarak açıklamalarda bulundu;

Kaleziç; Şu anda yalnızca bir zamanlar eski bir Yugoslav deniz üssü olan Arsenal’e ait olan 24 hektarlık arazinin yalnızca yüzde 30’unu inşa ediyoruz ve bugüne dek 500 milyon € yatırım yaptık ve önümüzdeki 10 yıl içinde kalan arazinin yarısını geliştirmek için ek 500 milyon € yatırım yapacağımıza inanıyorum.” Dedi.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Haberler