Haberler

Azimut-Benetti Group Coronavirus süresince ara verdiği çalışmalarına yeniden fakat kısıtlı şekilde başlayacak

0

Azimut-Benetti Grubunun yaklaşık üçte biri (500 kadar çalışan dahil olmak üzere) kadar çalışan için ilk yeniden çalışmaya başlama için izin verildi. Toskana bölgesel hükümeti 4 Mayıs’a kadar tam bir iş geri dönüşü yapılamayacağını açıklasa da kısmen işe dönüş yapılması planlanıyor. Kısmi yeniden çalışmaya başlamanın, tamamlanmaya yakın yatların teslim edilebilmesi için yapılan çalışmaları içerdiğini belirtiyorlar. Toplam kaç yatın tamamlanmak üzere olduğu bilinmemektedir, ancak grubun Viareggio ve Livorno’daki tersanelerinin bu kısmi yeniden başlatma ile ilişkili olduğu anlaşılmakta.

Önceden Genoa, San Remo, Varazze ve La Spezia gibi bölgelerde Liguria’daki tersanenin geçen hafta çalışmaya başlamasına izin verildiğini duyurdu. Buna Sanlorenzo, Tankoa, Otam, Baglietto, Ferretti ve Amer gibi üreticiler ve Varazze’deki Lusben tamir tesisi de dahil edildi.

Palumbo Superyachts Refit’ten İtalyan tersaneleri hakkında alınan bilgilere göre şirket, yaptığı açıklamada, COVID-19 kapsamındaki mevcut uluslararası düzenlemelere uygun olarak Palumbo tersanelerinin (Napoli, Ancona, Malta, Savona ve Marsilya) şu anda bakım ve yenileme faaliyetleri için operasyonel olduğunu ve teknelere sürekli yardım sağlandığını açıkladı.

Faaliyetler, COVID-19 salgınının muhafazası için işyerinde güvenlik ile ilgili mevcut protokol tarafından öngörülen iç kontrol komitesi tarafından oluşturulan bir çalışma protokolü içinde öngörülen sağlık ve hijyen standartlarına gereken dikkat ve virüsün yayılmasını önlemek için gerekli kişisel koruma ekipmanlarının kullanımının benimsenmesini içeriyor.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Haberler