Haberler

Azimut yeni temiz hava teknolojisini kullanmaya başlayacak

0

Son dönemde yaşadığımız salgın sebebiyle hava kalitesinden öte, hava sirkülasyonunun önemi de fazlasıyla artmış durumda. Azimut Yachts firması da bu konuda bir arayışa girmiş olacak ki, yeni yatlar için temiz hava teknolojilerine yatırım yapacaklarını açıkladılar.

Azimut Yachts, NASA’nın patentli sistemi, MMVS (Marine Mechanical Ventilation System) ile tüm yattaki hava temizlenip yenilenecek. Azimut’un üretimi olan The Magellano 25 Metri modeli de bu patentli sistemin ilk kullanılacağı yat olacak.

Hem The Magellano 25 Metri, hem de yeni havalandırma sisteminin, etkinlik ertelenmediği senaryoda 2020 Canes Yachting Festival çerçevesinde gösetrilmesi bekleniyor.

Özel teknoloji sayesinde tüm yat içerisindeki havanın her 2 saatte tamamen temizlenip sıfırlanacağı belirtiliyor. MMVS sisteminin ayrıca yatın herhangi bir güç üretiminden ya da yakıtından kullanmayacağının da altını çiziyor. Bu sayede hava temizlenirken çevre de kirlenmemiş olacak.

Azimut Yachts bu teknolojinin, yeni normalleşme döneminde yapılacak sağlık yatırımlarından biri olduğunu ve tüm sektörün bu konularda geliştirme yapacağını düşünüyor.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Haberler