Haberler

Elektrikli tekne motoru şirketi GreenStar kitle fonlamasına gidiyor

0

İsveç’in GreenStar Marine, operasyonları genişletmek ve gelecekteki elektrikli tekne devrimine hazırlanmak için 210 – 320.000 ABD Doları sermaye arttırmayı hedefleyen kitle fonlaması rotasına giden en son elektrikli tekne motoru şirketi oldu.

Kampanya, X Shore tekneleri tarafından 1,5 milyon € artırmak için başarıyla kullanılan FundedByMe platformunda gerçekleştiriliyor. Finlandiya’nın Oceanvolt ve İtalya’nın Deepspeed’i, kitle fonlaması konusunda başarılı olan iki elektrikli tekne motoru şirketidir.

1999 yılında kurulan elektrikli tekne motor şirketi

GreenStar Marine, 1999 yılında kurulan ve 2018’de 500. sistem kurulumunu işaretleyen köklü ve saygın bir şirket. Ana faaliyet alanı yelkenli tekneler için komple elektrikli iç sistemler üretmek, ancak doğrudan tahrik üniteleri diğer tekne ve mavna türlerinde de kullanılabiliyor. İçten Takmalı Motorlar Kılavuzu, şu anda iki model hattında 3.5kW ila 30kW arasında 5 motora sahip olduklarını gösteriyor, E-Line ve premium P-line.

Şirket hedefi ise yılda 1.000 sistem üretmek ve satmak.

Şirket yetkilileri, şu anda ayda 200 müşteri talebi aldıklarını ve üretimi yılda 1.000 sisteme ölçeklendirmek istediğini söylüyor. FundedByMe taslağı şöyle devam ediyor: “18 ayda bir halka arz için planlıyoruz, hisse senetleriyle ticaret yapmayı ve şirketteki daha büyük sermaye yatırımlarına erişmeyi planlıyoruz. Ürün portföyümüzün tamamını büyütmek için ek fonlara ihtiyacımız var.”

Şirket yetkilileri açıklamalarında “Potansiyel müşterilerden aldığımız taahhütle ilgili önümüzde pazar büyümemizle birlikte hedefimiz, GreenStar Marine’e yapılan yatırımın 3-5 yıl içinde 10 kat yatırım yapmasıdır” dedi.

Açık genişleme fırsatlarının gördükleri bölgelerde ise, güçlü çevresel kısıtlamalara veya Yeni Zelanda, Avustralya ve ABD gibi çok sayıda tekneye sahip yerler bulunuyor.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Haberler