Etkinlik & FuarYelken

Boot Düsseldorf’ta görücüye çıkacak 8 yeni yelkenli

0

18-26 Ocak 2020 tarihleri arasında yapılacak dev tekne fuarı Boot Düsseldorf, 2 bin civarında katılımcıya ev sahipliği yapacak. Farklı boy ve özelliklerde teknelerin sergileneceği etkinlikte, ilk kez dünya lansmanı yapılacak 8 yelkenliyi sizler için inceledik.

Moody DS41

12,52 metrelik DS41, Hanse Grubu’nun çatısı altındaki İngiliz Moody Boats’un en küçük “deck salon” modeli. Havuzluk ve salonun hemzemin olduğu lüks yelkenlinin genişliği 4.20 metre. Dixon Yacht Design ile işbirliğinde tasarlanan tekne, standart donanımında hem kendinden tramolalı flok hem de ana yelkenin arka vinçlerden de kontrol edilebildiği german sheeting sistemiyle geliyor. Ana yelken alanı 45, Cenova alanı ise 38 metrekare. Walkaraund tipi güverteye sahip teknenin baş tarafında çift pruva ıstralyası göze çarpıyor ve denize bakan koltuk dikkat çekiyor. DS41’in alt güvertesinde de iki kamara mevcut.

Moody DS41 Teknik Özellikler

Tam Boy 12,52 Metre
Su hattı boyu 11,42 Metre
En 4,20 Metre
Su çekimi 1,85 m
Deplasman 11.90 ton
Motor 57 bg
Yakıt kapasitesi 475 lt
Su kapasitesi 210 lt
Toplam yelken alanı 83 metrekare

Ayrıntılı bilgi için: www.triodeniz.com

Dufour 530 GL

Felci Yacht Design imzası taşıyan 16.35 metre boyundaki Dufour 530 GL; Easy, Ocean ve Performans olmak üzere üç farklı donanım paketiyle sunuluyor. Serinin diğer modelleriyle benzer karakteristik özellikleri barındıran 530 GL, yenilikleriyle performans ve kullanım keyfini sahibine üst düzeyde yaşatmayı hedefliyor.

Köşeli ve hızlı gövde yapısı, kullanım ihtiyaçlarına göre geniş yelken gardırobu sunan model, her türlü hava koşulunda zevkli ve güvenli yelken seyri yapacak şekilde tasarlanmış. Üç ve dört kamara olmak üzere dört farklı iç yerleşim planına sahip modelde açık salon ve tüm mekanlarda ideal tavan yüksekliği bulunuyor. Büyük sabit gövde ve güverte camlarıyla iç yaşam alanları aydınlık ve ferah.

Dufour 530 GL Teknik Özellikler

Tam Boy 16,35 Metre
En 4,99 Metre
Toplam Yelken Alanı 119 metrekare
Deplasman 12.8 ton

Ayrıntılı bilgi için: www.turmarin.com

Hallberg Rassy 40C

Açık deniz yelkenlileri tasarlayan İsveçli Hallberg Rassy bu modelinin tasarımını da diğerleri gibi German Frers’e emanet etmiş. İki kamaralı 40C, 13,06 metre boyunda ve 4,18 metre genişliğinde. Tek dümenli teknede ful kontrol ve güvenlik sağlamak için çift dümen palası bulunuyor. Yüksek havuzluk mezarnalarıyla çevrelenen korunaklı havuzlukta, serpintiyi ve rüzgarı engellemek amacıyla sprayhood kullanılabiliyor ya da oturma bölümünün üzeri hardtop çatıyla kapatılabiliyor. Toplam yelken alanı 90,10 metrekare olan tekne 40 derecelere rahatlıkla giriyor. 20 knot gerçek rüzgarda, bu açıdan 7 knot hıza kolaylıkla ulaşıyor. 150 derece açıyla gelen 30 knot gerçek rüzgarda ise hızı 11,21 knot’a çıkıyor.

Hallberg Rassy 40C Teknik Özellikler

Tam Boy 13,06 Metre
Su hattı boyu 11,74 Metre
En 4,18 Metre
Su çekimi 1,92 m
Deplasman (boş) 11 ton
Motor 60 bg Volvo Penta
Yakıt kapasitesi 400 lt
Su kapasitesi 520 lt
Toplam yelken alanı 90 metrekare

Ayrıntılı bilgi için: www.galipkaynaryachting.com

Bali CatSpace Sail

Fransız Catana Group’a ait Bali Catamarans’ın 12,33 metrelik yelkenlisi Olivier Poncin ile Lasta Design’ın imzasını taşıyor. Teknenin havuzluğuna sadece bir bank konmuş. Flybridge’e havuzluğun hem sancak hem iskele yanından çıkılıyor. Sancak merdiven dümene giderken, iskele merdiven yardımcı kaptan koltuğuna ulaşıyor. Fly’ın arka kısmında da komple güneşlenme minderleri bulunuyor. Teknenin ana yelkeni (boydan boya çıtalı) 49, kendinden tramolalı cenovası 30 metrekare. Ayrıca tekneye sarma sistem Code 0 almak da mümkün. Alt güvertede, iskele gövde komple ana kamaraya ayrılmış. Sancak gövdede ise biri çift kişilik, diğeri ranza yataklı iki konuk kamarası yer alıyor.

Bali CatSpace Sail Teknik Özellikler

Tam Boy 12,33 Metre
En 6,59 Metre
Su çekimi 1,10 m
Deplasman (hafif) 9,20 ton
Motor 2x 20 bg / 2×30 bg Yanmar
Yakıt tankı 400 lt
Su tankı 700 lt
Toplam yelken alanı 79 metrekare

Ayrıntılı bilgi için: www.catalogicyachts.com

Amel 60

Yüksek kaliteli malzemeler ve donanımlar kullanılarak ve açık düzen düşünülerek yaratılan Amel 60, her Amel modelinde olduğu gibi detaylara özen gösterilerek tasarlanmış. Bu büyük yelkenli teknenin cömert iç hacminde üç çift kişilik kamaranın hepsinde tuvalet ve duşu var. Salon, donanımlı bir mutfak ve L şeklinde bir yemek alanını içeren geniş bir yaşam alanı sunuyor. Kokpitten etkili ses yalıtımı olan geniş su geçirmez motor dairesine kolay erişilebiliyor. Kokpitin arka kısmı, tekne sahiplerinin kamarasına daha fazla tavan boşluğu sunmak için yükseltilmiş. 19 metrelik teknenin eni 5,35 metre.

Amel 60 Teknik Özellikler

Tam Boy 19 Metre
En 5,35 Metre
Yakıt tankı 900 lt
Su tankı 700 lt
Toplam yelken alanı 78 metrekare

Ayrıntılı bilgi için: www.channelr.com

Bavaria C42

Omurgalı gövde yapısı dengeyi artırırken, sağlamış olduğu daha uzun su hattı performansı ve dümen hassasiyetini üst seviyelere çıkarıyor. Bu gövde yapısının bir avantajı da sahip olduğu açıdan dolayı kıç kamaralarda ortaya çıkan daha geniş alanlar. L şeklinde oturma alanına sahip kokpit, ergonomik ve konforlu bir oturma düzenini barındırıyor. Geniş bir banyoya sahip iki kamara versiyonundan; iki banyo-üç kamaraya kadar kullanım tarzınıza göre kişiselleştirebileceğiniz yerleşim planları var. 12,38 metre boyundaki teknenin eni 4,29 metre.

Serinin karakteristik unsurlarını taşırken, kendine has özellikleriyle de ön plana çıkıyor. Omurgalı gövde ve V şeklindeki baş tasarımı en iyi yelken performansını ve de alışılmışın dışında bir ferahlığı garanti ediyor.

Bavaria C42 Teknik Özellikler

Tam Boy 12.38 Metre
En 4,29 Metre
Deplasman 9876kg
Toplam yelken alanı 100.6 metrekare

Ayrıntılı bilgi için: www.bavariayat.com

Oceanis 30.1

Fransız Beneteau’nun başlangıç teknesi 9,53 metre boyunda. Kompakt teknenin 2,99 metrelik genişliği kontrolünü kolaylaştırıyor. Üzeri köşeli ana yelken, kendinden tramolalı flok, Code 0 sarma sistemi ve çift dümen, 30.1’in modern özelliklerinden bazıları.

Ayrıca yeke dümen opsiyonu da sunuluyor. Dış tasarımı Finot-Conq imzalı 30.1, karaya çıkabilecek şekilde askılı veya hareketli salmalı tercih edilebiliyor. Nauta Design işbirliğinde tasarlanan alt güvertede ise başaltında ana kamara, kıçta da çift kişilik konuk kamarası bulunuyor.

Oceanis 30.1 Teknik Özellikler

Tam Boy 9,53 Metre
Su hattı boyu 8,65 Metre
En 2,99 Metre
Su çekimi 1,89 m
Deplasman 3,995 kg
Motor 21 bg Yanmar
Yakıt kapasitesi 130 lt
Su kapasitesi 160 lt

Ayrıntılı bilgi için: www.tezmarin.com

First Yacht 53

Beneteau süratli gezi teknesi pazarının lüks bölgesine önemli bir atılımla giriyor. Tamamen İtalyan tasarımı olan tekne farklı stiliyle hem yarış hem de gezi tutkunlarını cezbedecek özelliklere sahip bir model. Tekne alçak güverte yapısı, geniş ve açık kıç alanı ve kokpiti ile dikkat çekiyor. Ters eğimli güverte tehditkar görünümü desteklerken iç mekanda tavan yüksekliğini artırıyor ve üst bina mümkün olduğunca alçak kalıyor. Tekne hepsi özel banyoya sahip üç kamaralı yerleşim planıyla sunuluyor.

First Yacht 53 Teknik Özellikler

Tam Boy 17,16 Metre
En 5 Metre
Su çekimi 2,5 m
Deplasman 15,5 ton
Toplam yelken alanı 165,9 metrekare

Ayrıntılı bilgi için: www.tezmarin.com

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Etkinlik & Fuar