Haberler

BRP, koronavirüs etkisi nedeniyle dıştan takma motor üretimini durduruyor

0

Kanadalı üretici, diğer deniz ürünlerine odaklanacağını ve Evinrude’nin 111 yıllık tarihi altında bir çizgi çizdikten sonra mevcut garantileri gerçekleştireceğini söyledi

Dünyanın en büyük deniz parçaları üreticilerinden biri, koronavirüs pandemisinin işine etkisi nedeniyle artık dıştan takma motorlar yapmayacağını açıkladı.

Evinrude, dıştan takmalı motordaki en eski isim ve tarihi 1909’a kadar uzanmakta, ancak BRP yaptığı açıklamada, E-TEC ve E-TEC G2 modellerinin üretimini tümüyle sona erdirecek gibi görünüyor.

BRP başkan ve CEO’su José Boisjoli yaptığı açıklamada; “Dıştan takma motor işimiz COVID-19’dan büyük ölçüde etkilendi ve bizi dıştan takma motorlarımızın üretimini derhal durdurmaya mecbur etti. Bu iş bölümü zaten bazı zorluklarla karşı karşıyaydı ve mevcut bağlamdan gelen etkiler elimizi güçsüzleştirdi. Pazar lideri Mercury Marine ile tekne paketlerini desteklemek ve tekne markalarımıza dıştan takma motorlar tedarik etmeye devam etmek için bir anlaşma imzaladık.” “Müşterilerimize ve bayi ağı servis parçaları tedarik etmeye devam edeceğiz ve üreticimizin sınırlı garantilerini onurlandıracağız, ayrıca envanteri yönetmek için seçkin programlar sunacağız.” dedi.

BRP listesindeki diğer deniz ürünleri arasında ise Sea-Doo PWC’ler, Alumacraft, Manitou, Quintrex, Stacer ve Savage tekneleri ve Rotax deniz sevk sistemlerini sayabiliriz.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Haberler