Etkinlik & Fuar

Bu yıl Monaco Yacht Show yapılacak mı? İlk açıklama geldi

0

Bu sene koronavirüs sebebiyle hemen her etkinlik ya bu yılı komple iptal ediyor, ya da seneye erteliyor. Halen aşının olmaması, çok insanın katldığı etkinliklerin de birçok ülkede yasak olması sebebiyle hem yarış hem de fuar organizasyonları, tıpkı spor müsabakaları gibi en riskli kategoride.

Bu yıl 23-26 Eylül tarihleri arasında 30. kez düzenlenecek olan ve bu 30. yaşı için de güzel hazırlıkları bulunan Monaco Yacht Show’un yapılıp yapılmayacağı hakkında dedikodular, ilk kez resmi olarak yanıtlandı.

Monaco Yacht Show’un Yürütücü Direktörü Gaelle Tallarida, internet üzerinden gerçekleştirilen bir webinar’a katılarak soruları yanıtladı. Tallarida, MYS (Monaco Yacht Show) için 14 kişilik bir takımın bütün sene dedike olarak bu organizasyonu planladığını, ve bu yıl da şu ana kadar aynı işlemi gerçekleştirdiklerini belirtti.

180927 Monaco Yacht Club – soir

Tallarida, hazırlıklarında herhangi bir değişiklik olmadığını, ancak iş yükü olarak biraz daha yoğun olduklarını, çünkü alternatif planlar da hazırladıklarını söyledi. COVID-19’un seyri hakkında halen bir şey söylemenin erken olduğunu, Eylül ayına kadar çok şeyin değişebileceğini ya da aynı gidebileceğini bildikleri için Haziran ayında valilikle bir toplantı yapılacağı belirtildi.

MYS yönetimi olarak Ağustos ayının sonuna kadar hazırlıklara devam edeceklermiş. Çünkü yönetimin inancı, Ağustos ayının sonunda, yani etkinliğe 1 ay kala büyün durumun netleşeceği ve MYS’nin bu yılki kaderinin belli olacağı düşünülüyor.

Tallarida ayrıca, daha az kişinin kayıt yapabileceği, daha az ziyaretçi ve katılımcılı bir alternatif düşündüklerini de belirtti. Bu durumda ziyaretçi talebini nasıl karşılayacakları bilinmese de, belki de ziyaretçilerin pek fazla rağbet göstermeyeceği bir varyasyon üzerinde çalışılıyor olabilir. Ayrıca altı çizilmesi gereken bir bilgi de paylaşıldı. Şu ana kadar MYS için katılımcı firmaların yüzde 5’i civarında bir iptal gelmiş. Yani daha önceden anlaşan firmaların sadece yüzde 5’i COVID-19 sebebiyle MYS’a katılmayacağını iletmiş.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Etkinlik & Fuar