Motoryat

Central Yacht, Orchid 100 konseptini tanıttı

0

Hong Kong merkezli tasarım stüdyosu Central Yacht, Asya pazarı için özel olarak kaleme alınan Orchid 100 adlı 30 metrelik bir süper yat konseptini ortaya çıkardı.

Konsept, genellikle çok daha büyük yatlarda görülen, misafir kamaralarından güneşlenme terasına kadar bir asansör ve spiral merdiven dahil olmak üzere, bir ailenin tüm üyeleri için tam erişilebilirlik sağlayan bir olanaklar listesine sahip.

Central Yacht’ın kurucusu Paul Brackley, Orchid 100 hakkında yaptığı açıklamada; “Bölgemizde birçok tekne sahibi müşteri, daha lüks, daha fazla alan, yaşlı akrabalar için daha kolay erişim ve aileleri için daha fazla güvenlik içeren bir yata yükseltmek istiyor, ancak mevcut marina rıhtımlarının boyutunun kendilerini kısıtlaması nedeniyle bunu gerçekleştiremiyor. Şimdi, yerel gereksinimler konusundaki bilgimizle 60 metrelik bir yatın birçok özelliğini 30 metrelik bir pakete uyarladık.”dedi.

Konsept, yat sahiplerinin ana güvertede tam genişlikte bir master kabin veya ana güvertede geniş bir medya odası olan üç ve dört kabinli versiyonları seçebilecekleri üç farklı versiyonda geliyor.

Yattaki diğer dikkat çekici özellikler arasında bir bar ve bol miktarda yumuşak mobilyalar içeren 690 metrekarelik geniş bir ana salon bulunmakta. Central Yacht’ın tasarımı, ekstra güverte alanı, jakuzili ve şezlonglu bir üst güverteye izin veren “açılır” bir üst yapı içeriyor.

Orchid 100’ün ön güvertesinde güneşlenme minderleri ve panoramik manzaralı dairesel yerleşik oturma yerleri mevcut. Konseptin tahmini azami hızı 20 knot ve menzili ise 1.500 deniz mili.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Motoryat