Motoryat

Bilgin Yachts üretimi 52 metrelik süper yat yenilenme için Antalya’ya geldi

0

Bilgin Yachts’ın 52 metrelik Bilgin 170 serisinin ikinci ünitesi donanım için Antalya’ya geldi. Yarı özel yatın 2025 yılında teslim edilmesi planlanıyor ve proje Unique Yacht Design’dan Emrecan Özgün ile Milanlı iç mimar Hot Lab arasındaki işbirliğinin bir sonucu olacak.

Bilgin 163’ü temel alan model, dış alanı iyileştiren daha geleneksel bir yay tasarımıyla aynı yerleşim planını sunuyor.

Özgün yaptığı açıklamada; “Öncelikli hedef 50 metrelik modelleri optimize etmekti. Bu, tasarımı kusursuz bir şekilde harmanlayarak daha sportif ve erkeksi bir görünüm elde ederek müşterilere 500 GT’nin altında hem açık hem de kapalı alanları kullanma olanağı sunuyor” dedi. “İşlevsellik ve estetiğe olan bu odaklanma, kalabalığın arasından gerçekten öne çıkan bir yatla sonuçlandı.” diye ekledi.

Tersaneye göre, güneşlenme güvertesi “kendi boyutundaki en büyüklerden biri” ve sekiz kişilik jakuzi, yemek alanı ve barla tasarlandı. Köprü tabliyesi de bir buçuk metre uzatıldı ve pruva, kurtarma botu konuşlandırıldığında ilave bir dinlenme alanı sunuyor. Uzatılmış yüzme platformu aynı zamanda su kenarında daha fazla alan sunacak.

Süperyat, Kasım 2023’te ilk müşterisine satıldı. Bilgin Yachts Ticari Direktörü Berkay Yılmaz yaptığı açıklamada; “Son 4-5 yıldır Bilgin Yachts’ı yakından takip ediyorlar” dedi. “Tersanemizi ziyaret ettiler ve 80 metrelik Tatiana ve 47,5 metrelik Moonraker (eski adıyla Snow 5 olarak biliniyordu) gibi gemileri keşfetme fırsatı buldular ve işçiliğimizin, iç tasarımımızın ve mühendisliğimizin üstün kalitesinden etkilendiler. Genel tasarım felsefemizden bahsetmiyorum bile.” diye ekledi.

Çift CAT motora sahip Bilgin 170, maksimum 16 knot hıza, 10 knot seyir hızına ve 5.000 deniz mili menzile ulaşabiliyor. Bilgin Yachts’ın inşaatı devam eden 11 ünitesi bulunuyor. Bilgin 170 serisinin üçüncü ve dördüncü ünitelerinin 2026 yılında teslim edilmesi planlanıyor.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Motoryat