Motoryat

EXTRA Yachts’ın X90 Fast yat serisinin ilk ünitesi satıldı

0

Palumbo Superyachts’ın bir markası olan Extra Yachts, 27 metrelik X90 Fast serisinin ilk ünitesinin satışını duyurdu. Müşteri, Aberton Yachts’tan Kristina Falkone tarafından tanıtıldı ve teslimatın 2025 yazında yapılması bekleniyor.

Model GRP’den üretildi ve hafif kavisli, sportif çizgiler ve gövdedeki “basit” pencere tasarımıyla karakterize edilmiş. Yatın dış tasarımı Milano merkezli stüdyo Hot Lab’a aittir.

İtalyan tersanesinden bir sözcü, “X90 Fast, güçlü özelliklere ve olağanüstü iç yaşanabilirliğe sahip bir tasarım arayan olgun gemi sahiplerine yöneliktir” dedi. “Model, şu anda piyasada mevcut olan hiçbir seçenekle karşılaştırılamayacak bir kişiselleştirme sunuyor.” dedi.

Süperyatta Konaklama, yatın 7,1 metrelik genişliğinden yararlanan, gemi ortasındaki ana kabin de dahil olmak üzere beş kabinde yer alıyor. Dört kişilik bir mürettebat için ilave kamaralar bulunmakta. İç mekanlarda aydınlık, havadar bir his için beyaz ve doğal ahşaplar ve cam parçalar kullanılmış. Tersaneye göre, dışarıdaki manzarayı vurgulamak için tüm yapısal mobilyalar hafife alınmış.

Yatta ana salon, yukarı aşağı pencereli bir mutfak ile kıç kokpitten ayrılıyor. Mürettebat bu alandan kamaralarına ve güneşlenme güvertesine ulaşabiliyor, ön salon ve kaptan köşkünü misafirlerin özel kullanımına bırakıyor. Salon düzeni, kapalı yemek masası veya barlı bir dinlenme alanı seçeneği sunmaktadır.

Kokpitte 10 kişilik yemek masası, C şeklinde kanepeli oturma ve güneşlenme alanı ve banyo platformu bulunmakta. Üst kısımda güneşlenme terasında başka bir güneşlenme alanı, yemek ve dinlenme alanı ve tam donanımlı bir bar bulunmaktadır. Ayrıca ikinci bir dümen istasyonu ve güneşlenme alanlı jakuziyi içeren alternatif bir düzen de mevcuttur.

Üç adet IPS 1350 Volvo Penta motorla çalışan X90 Fast, 30 knot maksimum hız ve 24 knot seyir hızıyla ismine yakışır bir performans sergiliyor. Yatın menzili 24 knot hızla 1.000 deniz milidir.

Model ilk kez 2023 Cannes Yat Festivali’nde 29 metrelik X98 RPH ile birlikte tanıtıldı.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Motoryat