Haberler

Costa Cruises’ın ilk LNG yakıtlı kruvaziyeri teslim edildi

0

Costa Cruises firmasının yeni amiral gemisi ve LNG destekli ilk gemisi olan Costa Smeralda, Meyer Turku tarafından teslim edildi.

Costa Smeralda, Costa Cruises için LNG destekli iki yeni kardeş geminin ilki. İkinci gemi olan Costa Toscana, şu anda Meyer Turku’da yapımı devam ediyor ve geminin 2021’de teslim edilmesi planlanıyor.

Costa Cruises Başkanı Neil Palomba, “Costa Smeralda , LNG’nin yolcu gemisinde öncü bir teknoloji olan yolcu gemilerinde kullanılmasını daha da artıracak. Çevresel etkimizde önemli bir azalmayı garanti ettiği için deniz taşımacılığındaki heyecan verici bir gelişme . Costa Smeralda, önemli bir ürün yeniliğidir ” dedi.

Costa Smeralda, 18 Aralık’ta Barselona’da LNG ile yakıt ikmali yapılacak ve Meyer Turku’dan ayrılacak. Gemi 21 Aralık’ta Marona, Barselona, ​​Palma de Mallorca, Civitavecchia ve La Spezia’da bir hafta süren yolculuk için ilk seferinde Savona’dan başlayacak.

Costa Smeralda, Costa Toscana ve AIDAnova’ya ek olarak , Carnival Corporation, 2020 ve 2025 yılları arasında beklenen teslimat tarihleriyle sipariş üzerine sekiz adet LNG destekli yolcu gemisine sahip.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Haberler