Etkinlik & FuarHaberlerYelken

World Sailing Başkanı Kim Andersen COVID-19 açıklaması yaptı

0

World Sailing’in Yönetim Kurulu adına, Başkan Kim Andersen’in yaptığı açıklama şu şekilde;

World Sailing’in Yönetim Kurulu, COVID-19 virüs salgını ve tüm uluslararası spor federasyonları üzerindeki etkisi sırasında World Sailing’in mali faaliyetlerini ve operasyonlarını çok yakından gözden geçirmeye devam ediyor.

Birleşik Krallık Hükümeti, kriz sırasında maaş maliyetlerini desteklemek için World Sailing (UK) Limited (World Sailing personelini çalıştıran şirket) tarafından erişilebilecek cömert bir finansal destek planı sunmuştur. İngiltere’deki birçok kuruluş gibi kurum da, World Sailing’in uzun vadeli finansal uygulanabilirliğini sağlamak için bu programdan yararlanmaya karar vermiştir.

15 Nisan 2020’den 6 Mayıs 2020’ye kadar, neredeyse tüm Dünya Yelken personeli ‘furlough izni’ne yerleştiriliyor. World Sailing ücret farkını karşılayacaktır. 6 Mayıs’tan sonra, Kurul Üst Yönetim Ekibi ile pozisyonu gözden geçirecek ve daha uzun süreli iznin uzatılıp uzatılmayacağına veya personelin işe geri dönüp dönmeyeceğine karar verecektir. Az sayıda üst düzey yönetici izninde olmayacak ve işte kalacak

Bu tedbirin yanı sıra Kurul, belirli bir miktardan daha fazla kazanan World Sailing personelinin yıl sonuna kadar (veya mümkünse daha önce) %20 oranında bir ücret indirimi yapmasını talep etmiştir. Bu, personelin bireysel mutabakatını gerektirir ve biz bu teklifin uygulanabilirliği konusunda personele danışıyoruz. Genel olarak Kurul, finansal sağlığımızın olabildiğince istikrarlı olmasını sağlamak için Olimpiyat Oyunlarının ertelenmesinin etkileri konusunda ortaklarımızla sık sık görüşmeler yapmaya devam etmektedir.

Kim Andersen Yönetim Kurulu adına.

“15 Nisan 2020 tarihinden itibaren, World Sailing paydaşlarının urgent@sailing.org adresine sadece gerçekten acil konularda e-posta göndermelerini talep ediyoruz.” Dedi.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Etkinlik & Fuar