Haberler

Ferretti Group İtalya’da üretime yeniden başladı

0

Ferretti Group, İtalya’daki tüm tersanelerinde üretime yeniden başladı.

Grup, İtalya’da şirketlerin koronavirüs salgını sonrasında işe dönmesine izin vermek için yeni düzenlemeler yapıldıktan sonra Ancona, Mondolfo, Cattolica, Forli, La Spezia ve Samico’daki tesislerinde üretim faaliyetlerinin tekrardan başladığını duyurdu.

Ferretti Group, “çalışanlarının korunmasını sağlamak” için Nisan ayı için 100 € verimlilik bonusu da dahil olmak üzere bir dizi gönüllü önlemi kabul ettiğini de belirtti.

Alınan kararlar hakkında konuşan Ferretti Group CEO’su Alberto Galassi yaptığı açıklamada, “Bugün Ferretti Group ekibini önemseyen birçok kişinin taahhüdü sayesinde tersanelerimizi yeniden güvenli bir şekilde açıp üretime devam edebileceğimiz güzel bir gün oldu.” dedi.

“Ferretti Group kaldığı yerden güvenli bir şekilde dünya çapında sattıkları teknelerin inşa edilmesine ve teslim edilmesi sürecine devam ediyor ve müşterilerine güven sağlıyor.

Yeni Zelanda’daki gelişmeler göz önüne alınarak İtalya’da yeniden üretim kararının alınması Yeni Zelanda Başbakanı Jacinda Ardern’in ülkenin COVID-19 salgınının “ortadan kaldırıldığını” ilan etmesinden sonra üretim faaliyetlerine devam edeceklerini açıklamasından sonra geldi.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Haberler