Haberler

Fransa ve Hırvatistan, charter yatlara izin vermeye başladı

0

Koronavirüs salgınının ilk dalgası birçok ülke için sona yaklaşıyor. Salgından yoğun bir şekilde etkilenen Fransa ve Hırvatistan, sularını dışarıdan charter yolcularına açmaya başladıklarını duyurdu.

Fransa, kendi sularına giriş yapacak yelkenli ve yatlara izin vereceğini, tüm bu yatların Fransız limanlarına giriş yapabileceğini onaylayan kararı yürürlüğe aldı. Ancak charter ile Fransa’ya gitmek isteyen tüm yat sahiplerinin, hükümetin oluşturduğu listeye göz atması ve sağlık sertifikası alması gerekiyor.

Hırvatistan ise uzun zamandır ekonomiyi canlandırmak adına bu kararı konuşuyordu. Hırvatistan ekonomisinde hatrı sayılır bir yeri olan charter ziyaretçileri için izin çıktı. 24 metre ve üzeri tüm yatlar, Hırvatistan limanlarına bağlanabilecek, ülkeye giriş yapabilecekler. Ancak Hırvatistan’a giriş yapmadan önce sınırda tüm yolcular ve görevlilerin bir listesi eCrew sistemi üzerinden toplanacak ve Hırvatistan Sağlık Bakanlığı ile paylaşılacak. Ayrıca tüm ziyaretçiler için bir sağlık yönergesi dağıtılarak uygulanması istenecek.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Haberler