Haberler

Fransa’nın en iyi elektrikli tekneleri 2019’un kazananları açıklandı

0

Fransa’daki en iyi elektrikli teknelerin kazananları, Aralık ayında Francaise pour le Bateau Electrique (AFBE) Derneği tarafından açıklandı ve ödüller Bago katamaran ve Neocean’ın L’Overboat teknelerine verildi.

Yarışmada iki farklı oylama yapıldı, genel oylama ve jüri oyu. Bagoù genel oylamayı kazanırken, L’Overboat ise hydrofoil sistemi ile jüriyi etkilemeyi başardı.

Bagoù, çarpıcı bir katamaran tasarımıdır. Çifte dubalar, sudaki sürüklenmeyi azaltarak elektrikli motorların sağlayabileceği menzili ve hızı arttırabilmek için ters yay şeklinde tasarlanmıştır.

Yüksek dubaların oluşturduğu ara mesafe, güneşlenmek için neredeyse ev rahatlığında bir alan yaratarak teknenin on kişiye kadar konuk ağırlayabilmesini sağlayacak şekilde tasarlanmış.

Overboat ise tek kişilik seyahat için tasarlanmıştır ve oldukça küçük boyuttadır.

Her iki en iyi elektrikli teknenin ortak bir yanı geleceği öngören vizyoner tasarımcılar tarafından sessiz ve çevre dostu bir tekne deneyimi sağlayabilmeleri için üretilmeleridir.

Jérôme Clément, Bagoù’nun arkasındaki itici güçtü ve çalışmaları ve hayalleri sonuç verdi, Overboat ise Vincent Dufour’un hayallerinden ve kararlılığından geldi. İlk olarak 2012 yılında tekneyi tasarladı ve gerçeğe dönüşmesine yardımcı olmak için bir uzman ekibi oluşturdu.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Haberler