Gezi Rotaları

Galiçya’ya yelken açmak: kuzey-batı İspanya’nın büyüleyici topraklarını keşfetmek

0

Yachtingworld.com sitesinden Daria ve Alex Blackwell bizler için Galiçya rotası oluşturmuş. İspanya’nın kuzeybatısındaki bu bozulmamış köşe, birçok koy ve limanıyla kruzer tekneler için büyük bir keyif sunuyor. Galiçya’nın güneşi ile ısınan granit kayalar, beyaz kumlu plajların rüzgarla havaya süzülmesi gibi sürprizler sizi bekliyor.

İdeal gezi rotasında ilk durak olarak küçük bir kasaba olan Portosin sokakları sizi bekliyor. Taze deniz ürünleri ve tapas barları bölgenin beyaz şarabını size sunuyor. Buradan Portosin’in kuzey batı kıyısında bulunan tarihi bir kasaba Muros’a uğrama alternatifiniz de bulunuyor.

Bir sonraki durağınız olacak Caraminal ise ağaçlarla çevrili sahil şeridi, limanı çevreleyen restoranları ve eski kiliseye uzanan kıvrımlı sokakları ile hoş bir tarihi şehir.

Galiçya’ya yapılan hiçbir ziyaret Combarro kasabasında durmadan tamamlanmış sayılmaz. Küçük balıkçı tekneleri restoranlara taze günlük hizmet vermekte burada sizi festival atmosferinde, mükemmel şarap ve yemek bekliyor.

Son durak olarak Bayona Yat kulübü ve yat limanı, şu anda lüks bir parador devlet tarafından işletilen otel olan 12. Yüzyıl duvarlı kale ve kalenin arazisinde yer almaktadır. Kalenin duvarları boyunca yürüyüşün panaromik manzarası çarpıcı.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Gezi Rotaları