Haberler

Grand Banks üretim faaliyetlerine devam etme kararı aldı

0

Grand Banks Yachts Limited Yönetim Kurulu bugün grubun Malezya Pasir Gudang’daki üretim sahasının faaliyetlerini derhal yürürlüğe koymak üzere Malezya Hükümeti’nden onay aldığını açıkladı.

19 Mart 2020 ve 28 Nisan 2020 tarihlerinde açıklandığı üzere, Pasir Gudang tersanesinin COVID-19 salgını gerekçesiyle geçici olarak kapatılması, salgını kontrol altına alma çabalarının bir parçası olarak ülke çapında hareketi geçici olarak kısıtlamak için Malezya Hükümeti tarafından verilen hareket kontrol emriyle gerçekleştirilmişti.

Grup, çalışanlarının güvenliğini sağlamak için gerekli sağlık ve güvenlik önlemlerini uygulamaya devam edecek ve düzenli vücut ısısı ölçümü, her işçinin seyahat geçmişini ve güvenli uzaklaştırma gereksinimlerini kaydeden Pasir Gudang Tersanesindeki personel, her bir ekip üç günlük çalışma haftalarından oluşan ayrı bloklar olarak ayrılırken iki takıma ayrılmış durumda. 6 Mayıs 2020 tarihi itibariyle Pasir Gudang tersanesindeki 667 çalışan arasında hiçbir enfeksiyon vakası görülmemiş durumda.

COVID-19 salgını belirsizlik ve devamlılık gösterdiğinden Kurul, krizin 30 Haziran 2020 tarihinde sona eren mali yıla ait grubun finansal performansı üzerindeki finansal etkisini tespit edememekte. 28 Nisan 2020’de açıklandığı gibi grup dokuz ay boyunca elde edilen kâr 31 Mart 2020’de sona erdi, fakat 2020 son çeyrekte büyük ölçüde COVID-19 salgını nedeniyle zarar bekleniyor. Kurul gelişmeleri ve güncel durumu izlemeye devam edecek, bu konuda önemli gelişmeler olduğunda uygun duyuruları yapmaya devam edecek.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Haberler