Haberler

Groupe Beneteau Covid-19 salgınıyla ilgili bilgilendirme yaptı

0

Covid-19 salgınının bir sonucu olarak, Groupe Beneteau bu önlemleri geçen hafta ABD ve Slovenya’yı da kapsayacak şekilde genişletmeden önce 18 Mart’ta Fransa ve İtalya’daki üretim faaliyetlerini geçici olarak kapattı. Bu önlem önümüzdeki birkaç gün içinde Polonya için de uygulanacak.

Grup halihazırda operasyonların kademeli olarak devam etmesi için bir plan üzerinde çalışmakta ve sağlık koşulları buna izin verdiği anda uygulamaya konacak. Grubun tesislerinde sadece belirli bakım, bitirme ve nakliye faaliyetleri devam ederken, uzaktan çalışan personel ile yeni modellerin piyasaya sürülmesine yönelik faaliyetleri sürdürülmekte.

Bununla birlikte, üretim ve nakliye faaliyetlerinin birkaç hafta boyunca geçici olarak askıya alınması gelirleri ve dolayısıyla kazançlarını etkileyecek, bu da 4 Şubat 2020’de açıklanan görünümün artık geçerli olmadığı anlamına gelecektir.

Groupe Beneteau sağlam bir finansal pozisyonda bulunuyor. Grup, mali yıl sonu olan 31 Ağustos 2019’da 97 milyon avro net nakit elde etti ve kredi limitleri 2023 yılına kadar belirlenmiş durumda.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Haberler