Etkinlik & Fuar

Heesen, 1988’de dünyanın en hızlı yatını nasıl yaptığına dair video yayınladı

0

YouTube’da kısa videolarla aktif sayılabilecek olan süperyat üreticisi Heesen, herkesin evde kalıp denize açılmayı özlediği bu günlerde YouTube kanalından bir belgesel yayınladı.

1988 yılında üretilen, kimilerine göre asla üretilemeyecek olan 43.58 metrelik Octopussy’nin yapım aşamasını ve tanık olanların konuşmalarının derlendiği bu belgesel, süperyat meraklıları için güzel bir arşiv değerinde.

Üretildiği dönem 50 knot gibi çok yüksek bir hızın hedeflendiği ve 43.58 metre gibi uzun bir tekne için sonunda 53.17 knot hıza ulaşan ekip, o dönem için dünyanın en hızlı yatını yapmayı başarmıştı.

Yatın üretiminden de görüntülerin olduğu bu 25 dakikalık kısa belgeseli izlemenizi tavsiye ediyoruz. 1988 üretimi dünyanın en hızlı yatı Octopussy ise şu sıralar hayatına Octopussy 007 ismiyle devam ediyor.

Octopussy 007, 32 yıl önce ulaştığı hızla günümüzde de önemli bir yerde bulunuyor. Daha önceden yaptığımız dünyanın en hızlı yatları listemizde bulunan Octopussy 007, şu an dünyanın en hızlı 5. yatı konumunda.

Dünyanın en hızlı yatları listesine buraya tıklayarak göz atabilirsiniz.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Etkinlik & Fuar