Haberler

İtalya’da bazı tersaneler sınırlı iş gücüyle açılmaya başladı

0

İtalyan basınının haberine göre Ligurya bölgesinin başkanı Giovanni Toti, imzaladığı kararla tersanelerin tekrar çalışabilmesinin önünü açtı. Sadece bu bölgeye özel olan bu karar ile aslında hayat normale dönmüş değil, karar sadece karantina döneminde tersanelerin çalışabilmesini sağlıyor.

Bu karara göre koronavirüs sebebiyle ülke karantina altındayken tersanelerin sınırlı iş gücü ile, yani tam kapasite olmamak şartıyla çalışabilmesi ve bazı yarım işlerini bitirmesine izin verildi.

Hatırlarsanız geçtiğimiz hafta yaptığımız haberde İtalyan hükümetinin de bu konuda açıklama yaptığını ve dünyada önemli bir yeri olan İtalyan yat üretim endüstrisinin yerini kaybetmemesi için her türlü teşviği yapacağını sizlere aktarmıştık.

Ligurya bölgesine özel bu karar ile birlikte tersaneler ayrıca ellerinde bitmiş yatlar varsa ya da bitmeye yakın olan yatlar varsa son rötuşlarını yaparak sahiplerine teslim işlemini gerçekleştirebilecek. Bu, aynı zamanda marinaların da yat teslimini alması adına açık olması anlamına geliyor.

Toti, yaptığı açıklamada özellikle teslim işlemleri için bu izni verdiklerini, böylece tersanelerin teslim sonrası alacağı onlarca bin euro’luk ödemeyle biraz olsun rahatlayacağını düşündüklerini belirtti.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Haberler