Haberler

İtalyan hükümeti yat endüstrisine yardım yapacağını açıkladı

0

İtalya Sanayiciler Birliği Konfederasyonu (Confindustria), İtalyan hükümetine tüm sektörlerdeki durum ile ilgili bir sunum yaptı. Özellikle üretim sektöründeki durumun altı çizilirken, tüm dünyada önemli bir yat sektörüne sahip olan İtalya’nın şu an bu alanda zarara uğradığının altı çizildi.

Sunumun ardından İtalyan hükümeti, ülkedeki yat sektörünü sokağa çıkma yasağı dönemi bittikten sonra tekrar canlandırmak için adımlar atma kararı aldı.

İtalya Başbakanlık Genel Sekreterliği’nden Mario Turco, “Diğer birçok sektörde olduğu gibi sağlık öncelikleri sebebiyle üretim yavaşlamaları, üretime negatif etki ile benzeri sorunlar yat sektöründe de mevcut ve hükümet olarak bunun farkındayız. Dünyada lider olduğumuz bu sektörü korumak bizim görevimizdir. Bize gösterilen önerileri kabul ediyoruz ve bot sektöründeki durumu atlatabilmek adına likidite anlamında hükümet olarak destekte bulunacağız.” açıklamasını yaptı.

İtalya’daki raporlara göre önümüzdeki dönem, yani içinde bulunduğumuz Nisan ayı ile birlikte Mayıs ve Haziran ayları sektör için büyük önem taşıyor. Bu süredeki tüm ertelemeler, 2021’e kadar olan kısmı fazlasıyla etkileyebilecek. Böylece sektör, devletin direkt olarak yardımına ihtiyaç duyar hale gelecek.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Haberler