Haberler

Demirlemenin geleceği ne olacak? Seafloatech çevre dostu çapa tasarımını tanıttı

0

Yeni bir modüler yüzer iskele sistemi olan Seafloatech, hassas ekosisteme sahip denizlerde çevreye verilen hasarı azaltmayı amaçlamakta.

Seafloatech, tek bir kalıcı çapa kullanılarak deniz tabanına bağlı merkezi bir bölmenin etrafına inşa edilmiş bir platform. Mafsallı bir direk, bir yandan diğer yana sallanmasına ve gelgitle yükselip düşmesine izin veren hidrolik bir pistonla bu tabana kancalanmıştır.

Sisteme bölgenin ihtiyaçlarına ve estetiğine bağlı olarak bir dizi farklı yüzer havuz bağlanabilir. Bunlar, yukarıdaki videoda gösterilen kar tanesi tasarımı gibi farklı şekil ve boyutlarda olabiliyor.

Proje birden fazla teknenin tek tek çapaları dağıtmak yerine tek bir platform yardımıyla deniz tabanına verilen zararın azaltılmasını amaçlıyor.

Seafloatech sistemi şimdiden Marin yüksek teknoloji yenilik kupası 2019’a layık görüldü ve Paris Boat Show tasarım yarışması Nautic 2019’da finalist oldu.

Seafloatech inovasyonunu “her tür duba veya tekne için istikrarlı, ekolojik, güvenli, geri dönüşümlü ve uyarlanabilir bir sistem” olarak tanımlıyor.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Haberler