Haberler

Mercury Marine, Avator™ 7.5e elektrikli dıştan takmalı motoru tanıttı

3

Brunswick Corporation’ın (NYSE: BC) bir bölümü olan Mercury Marine, Las Vegas’ta düzenlenen Tüketici Elektroniği Fuarı® 2023’te Mercury® Avator™ 7.5e elektrikli dıştan takmalı motoru tanıttı. Avator, Mercury’nin deniz inovasyonunda bir sonraki adımı ve 7.5e modeli, Mercury elektrikli tahrikte lider olma taahhüdünde ilerlerken 2023’te piyasaya sürülecek bir dizi elektrikli dıştan takmalı ürünün ilkidir. Mercury ayrıca 2023’ün sonlarında piyasaya çıkacak olan Avator 20e ve 35e dıştan takmalı motorları için konseptler sergilemeyi planlıyor.

Mercury Marine başkanı Chris Drees yaptığı açıklamada; “Avator 7.5e elektrikli dıştan takmalı motoru dünyaya resmen tanıtmaktan heyecan duyuyoruz. Denizcilik endüstrisinde hem içten yanmalı ürünlerde hem de şimdi elektrikli tahrikte inovasyon lideri olarak, sürdürülebilirlik taahhüdümüzü geliştirirken tekneciliği daha fazla insan için daha erişilebilir hale getirecek kaynaklara ve bilgiye sahibiz. Avator programı, bunu yeni ve heyecan verici yollarla yapmamıza yardımcı oluyor.” dedi.

Avator 7.5e dıştan takmalı motor, kardan milinde 750 W güç üretir ve Mercury 3.5hp FourStroke dıştan takmalı motorla benzer hız ve ivme üretir. Yekeli veya uzaktan kumandalı olarak sunulan bu sistem, botlar, jon botları, şişme botlar ve kanolar dahil olmak üzere birçok küçük tekneye güç sağlamak için ideal.

Mercury Marine ürün geliştirme ve mühendislikten sorumlu başkan yardımcısı Tim Reid yaptığı açıklamada; “Avator 7.5e, bir dıştan takmalı motordan çok daha fazlası. Gelişmiş kontroller, aksesuarlar ve dijital göstergelerden tamamen yeni bir mobil uygulamaya tamamen entegre edilmiş eksiksiz bir tahrik sistemi oluşturduk. Her yönü, tüm Mercury ürünlerinde olduğu gibi kaliteye, dayanıklılığa ve güvenilirliğe aynı özen gösterilerek tasarlanmıştır. Avator 7.5e dıştan takmalı motorun, elektrikli tahrikli küçük teknelere güç sağlamakla ilgilenen tekneciler için üstün bir teknecilik deneyimi sunacağından eminiz.” dedi.

Kullanım kolaylığı

Avator 7.5e elektrikli dıştan takmalı motor, teknecilerin suyun keyfini çıkarmasını kolaylaştıran yenilikçi özelliklerle birlikte temiz, sessiz güç sağlar. Değiştirilebilir piller, hızlı bağlanan montaj sistemi ve sezgisel kontroller kurulumu ve çalıştırmayı kolaylaştırır. Canlı, tam renkli ekran, suyu güvenle keşfetmek için pil seviyesini ve menzili takip eder.

Piller ve Şarj Aletleri

Avator 7.5e elektrikli dıştan takmalı motor, yüksek verimli tasarımı ve gelişmiş lityum-iyon pil sistemi ile menzili optimize edecek şekilde tasarlanmıştır. 1kWh lityum-iyon pil, Mastervolt’taki pil uzmanlarıyla ortaklaşa geliştirildi ve yalnızca denizcilik görevi için tasarlandı. Düşmeye karşı test edilmiş ve su geçirmezlik için IP67 sınıfına sahip güvenli, güvenilir bir 48V güç kaynağıdır. Akıllı şarj cihazları, güvenli ve etkili bir şarj sağlamak için voltajı ve akımı sürekli olarak izler ve bir sorun olması durumunda pili korumak için kapanabilir. Akıllı bir dijital ekran, mevcut güç durumunuzu ve tahmini çalışma sürenizi sürekli olarak izler.

Motor ve Performans

Sektörde bir ilk olan enine flux motor teknolojisi güvenilir, sessiz güç sağlar. Motor, çok az çabayla yüksek tork üreterek pil ömrünü ve menzili en üst düzeye çıkarırken benzer rakip ürünlere göre daha çabuk hızlanmaya ve daha verimli genel performansa katkıda bulunur.

Sürdürülebilirlik Taahhüdü

Avator programı, Mercury’nin deniz itiş gücünü çevre üzerinde olumlu bir etki bırakacak şekilde yeniden tanımlama taahhüdünü tüm ürün gruplarında sürdürmekte. Avator dıştan takmalı motorlar, egzoz dumanı ve sıfır doğrudan emisyon olmadan tekne gezintisini mümkün kılarak tekne gezintisi deneyimini dönüştürür. Her elektrikli dıştan takmalı motor aynı zamanda geri dönüştürülebilir veya yeniden kullanılabilir birçok bileşenle üretilmiş. İnanılmaz derecede sakin, sessiz ve pürüzsüz olan Avator 7.5e dıştan takmalı motor, teknecilerin kendilerini tamamen doğaya kaptırmalarına yardımcı olur.

Bağlı cihazlar

Avator 7.5e elektrikli dıştan takmalı motor, iOS® ve Android™ cihazlar için mevcut olan tamamen yeni Mercury Marine uygulamasıyla uyumlu Mercury’nin ilk tahrik sistemidir. Tekneciler, bir eğitim kitaplığı ve uzman desteği için tercih edilen bir bayi ile bağlantı kurma yeteneği dahil olmak üzere temel işlevlerin keyfini çıkarmak için uygulamaya ücretsiz olarak erişebilir. Dıştan takmalı motora bir Mercury SmartCraft® Connect modülü eklemek, uygulamanın gelişmiş özelliklerinin kilidini açar. Buna, yolculuklarınızı planlamak için bir GPS haritası ve güvenle keşfedebilmeniz için görselleştirilmiş menzil tahminleri dahildir. Uygulama aynı zamanda hızı, pil seviyesini, dıştan takma çalışma saatlerini ve sistem bildirimlerini takip etmek için de kullanılabilir. Herhangi bir elektrikli dıştan takmalı motor için mevcut olan en eksiksiz performans veri setini sağlar.

3 Yorumlar

  1. Ürünler fiyat listesi mümkün se

    1. Fiyat bilgisi alabilir miyim

  2. Burdan fiyat bilgisi alabileceginiz dusuncesi uzdu 🙁

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Haberler