Etkinlik & FuarHaberler

Highfield Boats, Boot Düsseldorf’da ilk elektrikli tender modelini tanıttı

0

Bu hafta açıklanan Highfield Boats serisine yeni bir dıştan takma motorlu elektrikli teknenin eklenmesinin ardından, dünyanın en büyük alüminyum RIB ve ikinci tekne üreticisi oldukça farklı bir elektrikli modeli ortaya çıkardı.

Düsseldorf açılışında görücüye çıkan yepyeni Highfield EJET330 ihalesinin ilk prototipi. Model, Yeni Zelanda merkezli elektrikli jet sistemleri uzmanı ZeroJet tarafından geliştirilen bir elektrikli jet tahrik sisteminden güç alıyor. Güçlerini birleştiren iki şirket, Highfield’ın performansını ve gücünü ZeroJet’in verimli ve güçlü elektrik sistemiyle birleştiriyor.

Endişelenecek bir pervanesi olmayan EJET330, su ortamı için güvenlidir. Çok sığ derinliklerde kullanılabilir ve kolayca kumlanır. Alçak profili aynı zamanda onu tamir ve kompakt depolama için mükemmel bir seçim haline getiriyor.

3,36 metre uzunluğunda ve 1,82 metre genişliğinde ve 15˚’lik ölü yüksekliğiyle, FCT konsol direksiyonu ve sistemi dahil olmak üzere toplam sadece 225 kg ağırlığında. 10,8kWh pil ve 20hp’ye eşdeğer 15kW güç içerir. Tekne, 25 knot’luk etkileyici bir maksimum hıza ulaşabilir ve 14 knot’ta 12 mil kat edebiliyor.

Highfield’ın Avrupa Genel Müdürü Mathilde Delfour, “Highfield Boats, sıfır emisyon teklifini ilk elektrikli jet tahrik sistemiyle genişletmekten mutluluk duyuyor” diyor ve “ZeroJet ile ortaklığımız, sürdürülebilir teknecilik ve denizcilik endüstrisinin geleceği için önemli bir adım.” diye ekliyor.

ZeroJet CTO’su ve Kurucu Ortağı Neil Mans yaptığı açıklamada; “Böylesine önde gelen bir tekne üreticisi olan Highfield ile ortaklık yapmak, endüstrinin elektrikli bir geleceğe doğru hızlanmasına yardımcı oluyor ve müşterilere eğlenceli, güvenli ve sürdürülebilir RIB’ler sağlıyor. ZeroJet, elektrikli jet sistemlerimizi zorlu deniz ortamlarında güvenilir bir şekilde ve maksimum verimlilikle çalışmak için gereken yüksek kalite standartlarına göre tasarlamamıza ve inşa etmemize olanak tanıyan araştırma, tasarım, geliştirme ve testlere büyük yatırım yapıyor.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Etkinlik & Fuar