VideoYelken

İlk Sunreef 80 Eco katamaran Polonya’da denize indirildi

0

Sunreef Yachts, 24 metrelik Sunreef 80 Eco katamaran serisinin ilk modelini piyasaya sürdü ve yatın iç kısmına bir bakış paylaştı.

Tamamen elektrikli yelkenli yat modeli ilk olarak 2021’de Polonyalı üreticinin 12,1 metre ile 30,48 metre arasında değişen yeni Eco Line serisinin bir parçası olarak ortaya çıktı ve ilk teknenin inşaatına geçen yıl başlandı.

Kendi bünyesinde tasarlanan ve üretilen Sunreef 80 Eco, gövde kenarlarına, üst yapıya, bimini ve karbon direğe entegre edilmiş ve toplam 150 metrekarelik bir alanı kaplayan bir güneş paneli sistemine sahip ve Süper yat şu anda Eco serisinin amiral gemisi durumunda bulunuyor.

Üretici, Sunreef 80 Eco’nun uzun deniz navigasyonu için tasarlandığını ve modern, yeşil teknolojiyi tekne konforuyla birleştirdiğini söyledi.

Süper yatta tahrik, ikiz 180kW elektrik motorlarından geliyor ve yelkendeyken, yatın hidro üretim sistemi, yalnızca pervane dönüşünden 15 kWh’ye kadar enerji geri kazanımını sağlayacak.

Katamaranın ana salonunda, yemek masasının önünde 10 kişi kapasiteli iki kanepe ile çevrili büyük bir TV bulunmakta. Toplam beş kamarada 10 kişilik konaklama alt güvertede, mürettebat kamaraları ise kıç tarafta yer alıyor. 16 kişiye kadar olan gruplara ev sahipliği yapabilen yatın kıç güvertesinde şezlonglar ve ilave kanepeler bulunuyor.

Sunreef Yachts’ın kurucusu Francis Lapp, yeni lansmanda şunları söyledi: “Sunreef 80 Eco, tamamen sorumlu yelkencilik ve yenilenebilir enerjiye güvenmekle ilgilidir. Artık endüstrinin en yenilikçi güneş enerjisi sistemini hidro üretim ile eşleştiriyoruz.”

Bu haber, sürdürülebilirlik girişimcisi ve eski F1 şampiyonu Nico Rosberg’in 2020’de tersanenin eko marka elçisi olarak tanıtılmasından sonra geldi.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Video