Motoryat

CdM, Darwin 106 kaşif yat Uptight’ı denize indirdi

0

İtalyan tersane Cantiere delle Marche, 32 metrelik Darwin 106 kaşif yat Uptight’ı denize indirdi.

Uptight, Mayıs 2019’da Amerikalı bir sahibine satıldı ve bir spor balıkçılığı filosunun ana gemisi olarak hizmet edecek. Satış, tersanenin ABD pazarına ilk adımını atmasını sağladı.

Süper yat, Sergio Cutolo/Hydro Tec tarafından tasarlanan tersanenin Darwin 106 model deniz platformuna dayanıyor ve teknede bir dizi sportif balıkçılık özelleştirmesine uyum sağlamak için değiştirildi. Kıç platformu, kokpitin etrafındaki tik kaplama ray boyunca yerleştirilmiş vidasız çubuk tutuculara sahip merkezi bir “savaş istasyonu” ile kapalı bir balıkçı kokpitine dönüştürülmüş ve canlı yem için gömme zemin tankları kokpit zemininde bulunuyor.

Bir beach club kurulumu veya lazarette görmeyi beklediğiniz kısım yem hazırlamak için tam donanımlı (uzun süreli gıda muhafazası için buz yapıcılar ve dondurucular da dahil olmak üzere) bir atölyeye dönüştürülmüş.

Tekne sahibi, 4700 deniz mili menzil ve 13 knot azami hız sunan ikiz Caterpillar C18 Acert 500kW motorların yardımıyla Alaska’da bir ay sürecek balık avlama gezilerinde Uptight’ı kullanmayı umuyor.

Güverte altında, Uptight’ın iç tasarımı Francesco Guida tarafından gerçekleştirildi ve 10 kişiye kadar misafir ağırlayabiliyor. Tekne sahibinin kamarası üst güvertede yer alıyor ve bir kıç terasa açılmakta, kalan misafir odası ise iki çift kişilik kabin, iki ikiz yatak ve büyük bir VIP süitinden oluşan alt güvertede yer almaktadır.

Sosyal bir ‘kır mutfağı’ tekne sahibi tarafından yapılan özel bir istekti ve geniş ana salona bağlı.

Cantiere delle Marche’nin kurucu ortağı Vasco Buonpensiere, satışın onlar için bir dönüm noktası olduğunu söyledi. “Piyasa olgunlaştıkça müşteriler seçici oluyor ve Amerikalı mal sahipleri ne istediklerini kesinlikle biliyorlar. Bu nedenle 2 yıl önce Darwin 106’nın sözleşmesi imzalandığında çok gurur duydum” dedi.

“Kaşiflerimizin hacim, alan, sağlamlık, uzun menzil, teknik güvenilirlik, işlevsellik gibi özellikleriyle ilgili olarak Amerikalı sahiplerin gereksinimlerine mükemmel şekilde uyduğunu biliyorduk. Amerikan pazarına girmemiz birkaç yılımızı aldı ama sonunda planlandığı gibi başardık,” diye ekledi Buonpensiere.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Motoryat