HaberlerYelken

Imocas, Atlantik’te etkileyici bir hız belirledi

0

İsviçre bandıralı Holcim-PRB ekibi, beş teknenin tamamı doğrudan Cabo Verde’ye doğru hızla ilerlerken, Çarşamba günü IMOCA filosunun başında kalmaya devam ediyor. Önde gelen takımlar, Holcim-PRB ile şu anda Cabo Verde’deki bitiş çizgisinden sadece 1500 mil uzakta olan 500 millik günlere katlanıyor.

Artık Akdeniz’in kısıtlamalarından kurtulan ekipler, rüzgarda hızla yelken açmaya hazırlanıyor. IMOCA’lar bu koşullarda üstünlük sağlamak için tasarlandı ve bitiş çizgisine giden kilometreler hızla eriyip tükeniyor.

Kevin Escoffier’in Holcim-PRB’si liderlik için 11th Hour Racing Team’i geride bırakırken, Boris Herrmann’ın Malizia Takımı en doğuda ve doğrudan rota kerte hattına en yakın konumda.

Malizia Takımında Will Harris, “Sanırım bu sabah 33,7 deniz mili tekne hızı gördük,” dedi. “Hızlı gidiyoruz… Cebelitarık’a varan onca tramoladan sonra düz bir hat üzerinde yelken açmanın tadını çıkarıyoruz. Birkaç gün içinde Cabo Verde’ye gitmeyi dört gözle bekliyorum.” diye ekledi.

Aslında, IMOCA filosu için ETA bir gecede (GMT) Cuma günü, Fransa’nın Biotherm ve GUYOT envirionnement Team Europe, liderlerin yaklaşık 100 mil gerisinde.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Haberler