Etkinlik & Fuar

İstanbul Boğazı yelken yarışına ev sahipliği yapacak

0

İstanbul Boğazı, 2 Kasım’da Visa Bosphorus Regatta Yelken Yarışı’ına ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Takımların Beşiktaş ve Sarıyer arasında yelken açacağı yarışa 200’ün üzerinde yelkenli teknenin katılacağı bildirildi.

Visa Türkiye sponsorluğunda Hedef Yelken organizasyonuyla ve Türkiye Yelken Federasyonu’nun desteği ile gerçekleştirilecek Visa Bosphorus Regatta Yelken Yarışı, 2 Kasım’da gerçekleştirilecek.

Etkinliğe 200’ün üzerinde yelkenli tekne katılacak. Takımların Beşiktaş ve Sarıyer arasında yelken açacağı Regatta, yarış sınıfı Çırağan’dan 12:00’de start alarak Anadolu Hisarı, Bebek, Anadolu Hisarı şamandıraları dönüldükten sonra Çırağan’da son bulacak.

Lisans şartı aranmayan ve her yelkenli teknenin katılabileceği gezi sınıfı parkuru ise Sarıyer’den başlayacak ve Çırağan’da tamamlanacak. İlk kez tüm yelkenli teknelere açık olan bu festival yarışına tüm yelkenli tekneler davetli.

Visa Bosphorus Regatta’nın en iyi izleneceği noktalar arasında Arnavutköy Akıntıburnu, Bebek Sahil, Rumelihisarı, Anadoluhisarı ile Beylerbeyi Sahil yer alıyor.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Etkinlik & Fuar