Haberler

İstanbul’a uğrayan kruvaziyer sayısı artıyor

0

Kruvaziyer turizminin canlanmasıyla birlikte İstanbul’a yeni kruvaziyerler gelmeye devam ediyor. Son olarak Malta bayraklı Celestyal Crystal isimli 9 katlı lüks kruvaziyer İstanbul’a yanaştı. 550 yolculu ve 406 görevliye sahip kruvaziyer, 162 meetre uzunluğunda, 25 metre genişliğinde ve 39 metre yüksekliğinde.

Kruvaziyer turizminin canlandığı İstanbul’a son aylarda gelen kruvaziyer gemilerinin sayısı artıyor. Peş peşe gelen gemilere bir yenisi daha eklendi.

Celestyal Crystal kruvaziyer gemisi Yunanistan’ın en büyük limanı olan Piresus Limanı’ndan hareket etti. Sırasıyla Volta Limanı, Girit Adası, Santorini Adası ve Mikanos Adası’nın ardından İstanbul Boğazı’na giriş yapan kruvaziyer gemisinin buradaki durağı tarihi yarım ada oldu.

Tarihi yarım adada bulunan Sarayburnu Limanı’na yanaşan kruvaziyer gemisi buraya demirledi. 1 gün burada kalacak olan ‘Celestyal Crystal’ adlı kruvaziyer gemisi daha sonra buradan Çanakkale’ye doğru hareket edecek. 2019 yılında İstanbul’da 5’inci seferi olan gemi, bu yılsonuna kadar İstanbul’a 1 sefer daha yapacak.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Haberler