HaberlerVideo

Karşınızda her şeyi taşıyabilen Reliant X40L

0

Bir süper yatın hizmetindeki 12 metrelik bir yardımcı tekne (tender), her şeyden önce pratik olmalı, hantal, ağır malzemeler ve ekipman yüklemeye ve teslim etmeye hazır olmalıdır.

Reliant Yachts’ın ortakları Jim Ewing ve Dave MacFarlane tarafından, yapım aşamasında süperyatı bulunan bir müşterileri için tasarlanan X40L, tasarım özetinde teknenin bir çıkarma aracı olarak işlev görmesini ve bir otomobil de dahil olmak üzere önemli yükleri taşıyabilmesi için ürettildi.

Tekne 2018 yazında Tuzla’da üretildi.

Alüminyumdan yapılmış olan bu 40 feet’lik tekne, aracınızı yanaştırırken ve indirirken düz bir şekilde sürmenize izin veren açılır kapanır bir iniş rampası kullanıyor.

İkiz Cummins QSB 6.7 425 hp motorlarını kullanan tekne, geleneksel pervane yerine kullandığı Hamilton jet sistemi ile sahilde sığ sulara kadar sorunsuz girebiliyor. Ayrıca açılır hidrolik vinçi sayesinde ağır yükleri rahatlıkla tekneye alıp boşaltabiliyorsunuz.

Hafif rüzgarda ve sakin denizlerde, gemide iki mürettebatla ve ekstra yük taşımayan X40L 16 deniz mili hıza ulaşabiliyor. Araç veya yük taşıyorken ise tekne 10 ila 12 deniz milinde seyir sağlayabiliyor.

Teknik Özellikler

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Haberler