Haberler

Koronavirüs pandemisi süresince St.John’ın Mercan Koyunda demirleyen teknelerin sayısı arttı

0

Karayipler’de sıkışan yüzlerce denizci ABD Virgin Adaları’na yaklaştı, ancak güvenli sığınaklarının misafirleri için bir maliyet getirdiğinin de bilincindeler.

Seyahat planlaması, koronavirüsün dünya çapında yayılımı nedeniyle kesintiye uğramakta.

Doug Mann, Porto Riko kıyısı açıklarındaki bir ada olan Culebra kıyılarına demirlemiş yelkenli üzerindeki coronavirus pandemisinin başlangıcını atacağını düşündü. Karayipler boyunca havaalanları kapatılıp, kısıtlamalar getirilirken Amerikan vatandaşı kasırga sezonu öncesinde ABD anakarasına ulaşmayı planladı.

Karayipler’deki hükümet koronavirüsün yayılmasını kısıtlamak, limanları kapatmak ve adaya göre değişen karantina kurallarını uygulamak için hareket ettikten sonra tüm ulusların denizcileri sonra limanda hoş karşılanmadı. Yerleştirilemeyen birçoğu, mevcut tek ve pratik sığınak limanına yaklaştı: ABD Virgin Adaları.

Kalabalık Virgin Adası limanlarında, limanları ve havaalanlarını kapatma yetkisine sahip olmayan valilik (gıda ve tıbbi ithalatı durduracak), denizcilerin gelmesini caydırmayacaklarını, ancak geldiklerinde uymaları gereken sıkı bölge çapında kurallar olduğunu söyledi.

Teknelerin sayısı hala yüksek, ancak son günlerde trafiğin büyük bir kısmı durdu ve bazı tekneler tahminlere göre sayı olarak 100 ila 150 arası limandan çoktan ayrılmış durumda.

Kasırga sezonu Haziran ayında başlıyor. Birçok tekne sahibinin Haziran veya Temmuz aylarına kadar Karayipler’den ayrılmalarını gerektiren sigorta poliçeleri mevcut..

Genellikle sosyal tekne gezileri düzenleyen kâr amacı gütmeyen bir kuruluş olan Salty Dawg Yelken Derneği, tipik ücretlerinden feragat ederek geçişe yardımcı olacak kaynaklar oluşturdu.

Dernek başkanı Hank George, “Mümkün olduğunca kapsayıcı olmak istedik,” dedi. “Kimsenin kendi başına okyanusa girmesini istemedik.”

Filoya katılan denizciler, ABD Sahil Güvenlik arayüzüne, çevrimiçi bir yolculuk takipçisine ve hava durumu güncellemelerine erişebilirler. Salty Dawg yetkililerle iletişim kurarak ve yoldaki kapalı bağlantı noktalarındaki sorunları gidererek yardımcı olabiliyor.

Şimdiye kadar yaklaşık 160 tekne kaydolmuş durumda ve çoğu bölgede konuşlanmış ve önümüzdeki ay yola çıkacaklar.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Haberler