Etkinlik & FuarYelken

Maritimo’nun Sail Racing bölümü yeni TP52 yatı Maritimo 11’i denize indiriyor

0

İkonik 2022 Rolex Sidney Hobart Yat Yarışında Gold Coast ve Queensland’i temsil eden yelkenli yat Maritimo 11, 100 ailesinin, arkadaş ve destekçilerinin katıldığı Belediye Başkanı Tom Tate’in coşkulu uğurlaması ile Southport Yacht Club’dan ayrıldı. Sidney Limanı’ndan Hobart, Tazmanya’ya uzanan yat yarışı, 115 yatlık güçlü bir filo ile 77. yılını kutluyor.

628 deniz mili parkuru genellikle dünyanın en zorlu okyanus yarışı olarak tanımlanıyor ve dünyanın dört bir yanından denizcileri çekiyor. Maritimo 11, 15 metrelik grand prix yarış yatları sınıfında, ikisi uluslararası şampiyon da dahil olmak üzere diğer 12 yarışmacıya karşı yarışacak.

15,85 metrelik yat, titizlikle yenilenmiş, Reichel Pugh tarafından tasarlanmış bir TP52 – Meksika’dan Avustralya’ya getirilen şampiyon bir yarış yatı. TP52, orijinal olarak Los Angeles’tan Honolulu’ya yapılan Transpac Yarışı için tasarlandı ve mürettebat için çok az konfora sahip, yalın, hafif bir yat. Dünyanın her yerinde yarışan bu karbon fiber yatlardan yaklaşık 80 tane var ve son derece rekabetçiler.

TP’ler, son yıllarda Rolex Sidney Hobart Yat Yarışı da dahil olmak üzere Avustralya okyanus yarışlarına hakim oldu ve Yarışın genel galibini belirleyen IRC Handikap Kuralı kapsamında tatlı bir noktanın tadını çıkarıyor gibi görünüyor.

2015’te Paul Clitheroe’nun TP52 Balance’ı 2015 baskısının genel galibi ilan edildi ve Matt Allen TP52, Ichi Ban, 2021, 2019 ve 2017’de Tattersall Kupası’nı evine götüren prestijli Race’in üç kez galibi oldu.

Maritimo’nun kurucusu Bill Barry-Cotter, Fiji’de bulunan ve daha sonra yatın yeni yelkenler ve onu en son güvenlik seviyesine getirmek için tüm navigasyon ekipmanları dahil olmak üzere kapsamlı bir şekilde yenilendiği Maritimo’nun Coomera genel merkezine nakledilen TP52’deki kullanılmayan potansiyeli ve yarış standartlarını görebildi.

Maritimo, tamamı kendi bünyesinde özel bir yelken yarışı bölümü ve dünya şampiyonası güçlü yarış ekibi ile dünyadaki tek lüks motor yat üreticisi olarak benzersizdir. Okyanusun her yerinde kazanma arzusunu kutlamak, Maritimo’nun DNA’sının özüdür.

2021-22’de Maritimo, artan satış hacimlerinden kaynaklanan üretim talebini karşılamak için multi-milyon dolarlık bir genişleme programına yatırım yaptı. Talebe ayak uydurmanın ayrılmaz bir parçası, şirketin yeni nesil esnaf insanlarını işe almaya, eğitmeye ve geliştirmeye odaklanmasıdır.

Maritimo Genel Müdürü Tom Barry-Cotter, “300’den fazla çalışanı ve dünya çapında ödüllü motor yatları ile bir Gold Coast üreticisi olmaktan son derece gurur duyuyoruz” diyor. “Çalışanlarımızın becerilerinin ve işçiliğinin bir kanıtı olan Maritimo 11, 2022 Rolex Sidney Hobart Yat Yarışı’nda Gold Coast bayrağını dalgalandıracak.” diye ekledi.

Yelkenli yatın dümeninde 44 Rolex Sydney Hobart Race’in emektarı Michael Spies bulunuyor ve 14 kişilik ekibinde Bill Barry-Cotter’ın kardeşi Kendal, birkaç şampiyon denizci ve Navigatör Murray Spence yer alıyor. Maritimo 11’in ekibi, 14 kişilik ekip arasında etkileyici bir 198 Rolex Sidney Hobart Yarışı çetelesine sahip.

Maritimo tarafından bir yat yarışı programında desteklenen on dört yaşındaki hevesli Olimpiyat denizcisi Addison Newlan, Maritimo 11’de Sidney’e doğru yelken açıyordu. Yeni nesil denizcileri ve motorlu teknecileri yetiştirmemizi sağlamak, Maritimo’nun çok ciddiye aldığı bir başka konu.

Addison, Avustralya’nın Hamilton Island Race haftasında ekiple yarıştı ve Maritimo 11 teslimat ekibinin bir parçasıydı, ancak etkinliğin 18 yaş şartı nedeniyle yarışabilmesi için birkaç yıl daha beklemesi gerekecek. Deneyimli ekip, 14 yaşındaki kız öğrenci için olağanüstü bir fırsat durumunda.

Rolex Sidney Hobart Yat Yarışı, Melbourne Kupası, Avustralya Açık tenis ve Boxing Day kriket testi gibi popüler ulusal seyirci etkinlikleri arasında yer alarak Avustralya’nın yaz sporunun bir simgesi haline geldi. Yarış, Noel’in ertesi günü 13:00’te (26 Aralık) Sidney Limanı’nda başlayacak ve kıyı boyunca binlerce gezi teknesi ve binlerce seyirciyi kendine çekecek.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Etkinlik & Fuar