Haberler

Mercury Marine, art arda 12. Green Masters unvanını kazandı

0

Brunswick Corporation’ın (NYSE:BC) bir bölümü olan Mercury Marine, art arda 12. yıldır Wisconsin Sürdürülebilir İş Konseyi’nden (WSBC) Green Masters unvanını alarak şirketi seçkin bir kuruluşlar grubu arasına yerleştirerek onuru kazandı. Ayrıca, Mercury Başkanı Chris Drees ve Sürdürülebilirlik Müdürü Scott Louks, sürdürülebilirlik alanındaki örnek liderliklerinden dolayı ödüller aldı.

WSBC, Drees ve Louks’u sürdürülebilirlik çabalarındaki liderliklerinden dolayı takdir etti ve “kazananların liderlik, inisiyatif ve yenilikçilik sergilediklerini ve işletmeleri ve hizmet ettikleri topluluklar genelinde ölçülebilir etkiler yarattıklarını” belirtti. Drees, Sürdürülebilir Liderlik – Yönetici ödülünü aldı ve WSBC, Mercury’deki sürdürülebilirlik girişimleri etrafında savunuculuğu ve fikir birliği oluşturması nedeniyle Louks’u Sürdürülebilir Liderlik – Şampiyon ödülüyle onurlandırdı. Drees ve Louks, bu yılki ödüllerde kişisel takdir alan üç kişi arasında yer aldı.

12. Green Masters unvanını kazanmak için Mercury, şirketin sürdürülebilir iş uygulamalarının titiz bir incelemesinde tüm başvuru sahipleri arasında ilk %20 içinde bir puan elde etti. Jüri başvuranları Çeşitlilik, Eşitlik ve Kapsayıcılık (DEI) dahil olmak üzere çeşitli sürdürülebilirlik kategorilerine göre değerlendirdi.

Drees, “Ardışık her Green Masters ödülü bir öncekinden daha da tatmin edici. WSBC Green Masters Programının, başvuru sahiplerinin geçen yıl üstlenilen sürdürülebilir iş uygulamalarını ve girişimlerini belirtmelerini ve önceki yıllara göre gelişme göstermelerini gerektiren değerlendirme metodolojisini vurguladı. “WSBC’nin yaklaşımı, başvuru sahiplerinin başarılarını yıldan yıla geliştirmelerini gerektiriyor. Mercury, denizcilik endüstrisinde ve Wisconsin eyaletinde sürdürülebilirlik için yeni bir standart belirlemeye devam ediyor.” dedi.

Şirketin son aylardaki sürdürülebilirlik başarıları arasında, sıfır atıktan çöp sahasına inisiyatiflerinin genişletilmesi yer alıyor. Mercury ayrıca, merkezinin bulunduğu bölgede büyük ölçekli bir güneş enerjisi dizisi projesi başlatmak için Alliant Energy ile bir araya gelerek ve ülkenin şebekesine en büyük güneş enerjisi tedarikçilerinden biriyle sanal bir enerji satın alma anlaşmasına yatırım yaparak yenilenebilir enerji taahhüdünü derinleştirdi.

Şirket, yakıt tasarruflu deniz motorları geliştirme sürecini genişletti ve değiştirilebilir ve şarj edilebilir piller kullanan dıştan takma tahrik için yenilikçi konseptini daha da geliştirdi. Mercury, yeni elektrikli tahrik hattındaki ürünleri önümüzdeki aylarda piyasaya sunacak.

Mercury, katkılarını hem kurumsal hem de taban düzeyinde değerli amaçlara genişletti. Çalışanların yıllık yiyecek seferleri ve elektronik geri dönüşüm kampanyaları yeni zirvelere ulaştı. Şirket ayrıca DEI ilkelerini ilerletmek için çalışan odaklı yeni faaliyetler başlattı.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Haberler