Haberler

Miami, tüm marinalarını yeniden açtıktan birkaç saat sonra tam kapasite doluluk yaşandı

0

Güney Florida’daki tekneciler, şu an için daha fazla kural ve kısıtlama olsa da denizcilik aktiviteleri bu hafta sonu yeniden başladığı için halka açık marinaları doldurdu. Tekneler Miami-Dade County’deki birkaç marinada, halka açılmadan iki saat kadar önce tekneler sıraya dizildi ve sadece birkaç saat içinde ulaşılan maksimum kapasite yetkilileri erişimi kapatmaya zorladı.

Yapılan değişikliklerin arasında, teknecilerin, yolculara, tekne boyutuna bağlı olarak yolcu sayısının 10’dan fazla olmamasını içeren yeni sosyal mesafe kurallarını izlemek ve hatırlatmak için giriş ve çıkış noktalarına yerleştirilen yerel polis kontrol sağladı. Rampadan sadece bir tekneyi suya indirmeye izin verildi ve kıyıdayken sürekli ve tekne yat limanından ayrılana kadar ağzınızı ve burnunuzu kapatan bir maske veya kumaş olabilen bir yüz kaplaması takma gereksinimi şart tutuldu.

Teknelerin herhangi bir plajda demirlerken 50ft mesafe ile ayrılması gerektiği için hiçbir yakın demirlemeye izin verilmeyecek.

Yeni prosedürlerin birçoğu bir ay veya daha uzun süredir denizden uzak kalan teknecileri rahatsız etmiyor gibiydi. Milton Tinoco evinden dışarı çıkıp balık tutabilmek için dört saat bekledi ve yaptığı açıklamada; “Herkesin güvenliği için, bu durumdayız ve bu yüzden bu durum beni hiç rahatsız etmiyor. Beklememiz önemli değil, şu anda bununla başa çıkmak zorundayız.” dedi.

Tekne gezisi, kısıtlamalardan yavaşça normale dönmeye başlayan faaliyetler arasında. Bununla birlikte, yeni düzenlemeler ve erişim eyaletten eyalete farklılık gösteriyor ve eyaletler içinde de farklı bölgelerde farklı kanunlar uygulanabilmekte.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Haberler