Haberler

Michael Young, Hong Kong ulaşım ağı için elektrikli tekne tasarladı

0

Hong Kong merkezli tasarımcı Michael Young, bir elektrikli banliyö tekne için tasarımları tanıttı. Şehir sularında uyumlu yakıta izin veren yeni bir yasaya göre tasarlanan tasarım, Hong Kong adasındaki yeni m + görsel kültür müzesi ile batı kowloon kültür bölgesi arasında yeni bir ulaşım bağlantısı için düşünülüyor.

Çevre koruma departmanı, yerel yönetimin, 2015 yılından bu yana okyanusa açılan gemilerde kullanılan yakıtta, hava kirliliği kontrolünü ve karbon emisyonlarını azaltmalarını istediğini söyledi. Michael Young Studio ise alternatif olarak elektrikle çalışan küçük tekneler ve feribotlar sunarak yanıt verdi.

Osea D1, Hong Kong adası ve yeni m + görsel kültür müzesi ile batı Kowloon kültür bölgesi arasında yolcuları taşımak için kavramsal olarak oluşturulmuş bir projedir. Elektrikli motor tahrikinin sayısız faydası vardır, daha sessiz, düşük hızlarda daha verimli ve daha az toksiktir.

Osea D1’in ayrıca yağ ve şanzıman sıvısı değişiklikleri, filtre ve pervane değiştirme ve marş problemleri ihtiyacını azaltarak veya ortadan kaldırarak toplam maliyetleri düşürmesi bekleniyor. Buna ek olarak, dizel veya gaz motorlarının aksine, elektrik motorları anında tam tork sağlayacak ve böylece tekneler daha hızlı kalkış gerçekleştirebilecek.

Proje şu anda fikir aşamasında ve Osea D1; en küçük teklifin geri dönüştürülmüş polietilen ve çelikten yapılması önerilmekte. Tasarımın kendisi, bir şehirde hem çevresel hem de tasarım açısından gerekli değişime cevap veren benzersiz bir kullanıcı deneyimi sunacak. Proje, hidrolik kontrol ve dengeleme sistemi sayesinde güvenli bir rıhtım ve şarj istasyonuna inebilen bir gömme konsept modelden oluşuyor.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Haberler