Haberler

MSC Cruises’ın özel adası Ocean Cay’in açılış tarihi belli oldu

0

MSC Cruises, Bahamalar’da bulunan özel adası Ocean Cay’ın açılış tarihini 5 Aralık 2019 olarak açıkladı.

MSC Cruises firması, sahip oldu Bahamalar’daki özel ada Ocean Cay ile yeni bir turizm deneyimine hazırlanıyor. Güzel bir konaklama ve tatil noktasına çevirdiği Ocean Cay isimli adanın açılış tarihinin 5 Aralık 2019 olduğu açıklandı.

Ocean Cay MSC Marine Reserve, MSC Cruises için bir zamanlar endüstriyel kazı alanı olan bu bölgeyi çarpıcı bir tropikal bir destinasyon haline getirmesi ve geliştirilmesi için birden fazla ortak ve yüklenici firma ile çalıştığı uzun süreli bir proje oldu.

MSC Cruises’un bu adanın tamamen çevre dostu hale getirilmesi ve sürdürülebilir olması konusundaki kararlılığı ile projede çeşitli değişiklikler yaşandı. Adanın misafirlerini Kasım ayı ortasında ağırlamaya hazır olması öngörülürken son aşamaya gelindiğinde olumsuz hava koşulları ve yaşanan son dakika operasyonel sorunlar, adanın hizmete giriş sürecini yavaşlattı.

İlk olarak şirket, Dorian Kasırgası’nın ardından 600 işçisinin tasfiye edilmesine rağmen projeyi zamanında tamamlamak için çeşitli önlemler almıştı. Bununla birlikte, kasırgayı takip eden haftalarda yaşanan sert ve kuvvetli rüzgârlarla birlikte ortaya çıkan olumsuz hava koşulları bir kaç gün boyunca ek gecikmelere sebep oldu.

Bununla birlikte, adanın belirli bölgelerinde kumun tasviye edilmesiyle ilgili son dakika ortaya çıkan sorunlar, ikinci dalgakıran ve çevre düzenlemelerinin Şirket’in çevresel kriterlerine tamamen uygun hale getirilmesi ile ilgili çalışmalar, konuk deneyimini etkileyebilecek operasyonel sorunlar sebebiyle çeşitli gecikmeler yaşandı.

Adada devam etmekte olan çalışmalar ve MSC Cruises’un bu adayı koruma, onarma ve muhafaza etme taahhüdü çok aşamalı bir çabanın bir parçasıdır. Önümüzdeki aylarda, MSC Cruises ayrıca, bir mercan eğitimi ve araştırması için aktif bir üs olarak hizmet verecek olan Koruma Merkezi ile adada gelişen mercan resiflerini tanıtacak. 

MSC Cruises’un en büyük önceliklerinden biri, özel adası olan Ocean Cay’de de olduğu gibi, konuklarına her destinasyonda olağanüstü bir deneyim yaşatmaktır. Konuklar, Ocean Cay’e geldiklerinde kristal mavi suların ve beyaz kumlu plajların sonsuz güzellikteki manzaralarıyla karşılaşacaklar. Sabahın erken saatlerinden akşamın geç saatlerine kadar, Bahamalar’ın ruhunu yaşamak ve diledikleri gibi günün tadını çıkarmak için, sahil gezileri veya plaj ve okyanus keşif etkinlikleri bolca zamanları olacak.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Haberler