Haberler

MSC’nin sahip olduğu Ocean Cay adası ilk misafirlerini ağırladı

0

MSC Cruises’ın Kasım ayında haberini yaptığımız özel adasının açılışı gerçekleştirildi. Bahamalar’da bulunan Ocean Cay isimli MSC’nin adası, ilk misafirlerini ağırladı.

Adanın açılışı, MSC Cruises için büyük bir dönüm noktası niteliği taşıyor. Çok yönlü bir restorasyon projesinin bir parçası olarak şirket, bir zamanlar endüstriyel kazı alanı olan adayı göz kamaştıran tropik bir destinasyona çevirdi ve adayı çevreleyen okyanus yataklarını, deniz yaşamını ve nesli tükenme tehlikesiyle karşı karşıya olan mercanları canlandırmak adına, çevre mühendisleriyle ve diğer uzmanlarla birlikte çalıştı.

Ocean Cay MSC Marine Reserve’in çevresel açıdan sağlam duruşu, eşi benzeri görülmemiş bir başarı olmakla beraber Şirket’in çevresel hedeflerini gerçekleştirebilmesinin yanı sıra en iyi ziyaretçi deneyimini sunmak için hazırlıklarını tamamlaması neredeyse üç yılını aldı.

Temizlenen 7.500 tonluk metal atığa ek olarak, temizlik süreci boyunca uzman dalgıçlardan ve deniz biyologlarından oluşan bir ekip, okyanus yatağından sert mercan kolonileri çıkarttı ve bunları inşaat alanının dışında uygun  bir lokasyona yerleştirdi.

Biyoçeşitlilik ve sürdürülebilir bir çevre oluşturmak için önlemler alınarak ada içerisine 75.000’den fazla bitki ve çalı ekildi.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Haberler