Haberler

Palumbo Superyacts Refit firması tersanesinin tekrar açıldığını duyurdu

0

Koronavirüs (COVID-19) salgını sebebiyle dünyanın tamamı farklı şartlar altında hayatına devam ediyor. Her ülkenin virüsle savaşı farklı olduğu gibi, karantina şartları da çok farklı ilerliyor. Geçtiğimiz hafta İtalya’nın sınırlı operasyonlar ile tersanelerinin tekrar çalışmaya başladığını duyurmuştuk. Bunun neticesinde Benetti firması da çalışmalara kısıtlı personel ile başladığını belirtmişti.

Bu sefer operasyona başlama haberi bir anlamda bakım ve tamir tersanesi olan Palumbo Superyachts Refit’ten geldi. Palumbo, yaptığı açıklamada İtalya’da bulunan Napoli, Ancona ve Savona merkezlerini, Malta’da bulunan tersanesini ve Fransa’daki Marsilya tesisini tekrardan hizmete açtığını duyurdu.

Hizmet şeklini de değiştiren firma, karantina döneminde insanların sağlını düşünerek yakın bölgedeki yatları gidip kendi alarak tersanesine götürebilecek. Burada rutin bakımlar ve istenilen geliştirme işlemleri yapılacak. Yat sahipleri, yaz öncesinde bu karantina zamanını teknelerine bakım yaparak geçirmek istiyorlar.

Firma ayrıca kişisel koruma ekipmanlarının kullanımı konusunda sert bir politika hazırladıklarını ve tüm çalışanlarının virüs kapmaması için önlemlerini aldığını belirtiyor.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Haberler