Haberler

Phil Sharp’dan izolasyon döneminde başarılı olmak için ipuçları

0

İnsanlar COVID-19 ile mücadeleyi desteklemek için tecrit edildikçe okyanus yarışlarından karaya anahtar mesajlar aktarılabilir. Değişime uyum sağlamak bir denizci için günlük bir rutindir ve bu nedenle solo okyanus yarışçısı Phil Sharp, yalıtılmış ve çalkantılı bir ortamda nasıl verimli bir şekilde yaşayacağına dair en iyi ipuçlarını paylaşıyor:

1- Olumlu kalmak ve ileriye bakmak

Çevrede önemli bir değişiklik veya büyük bir aksama durumunda, hızlı bir şekilde adapte olmanızı ve ilerlemeye devam etmenizi sağladığından, pozitif bir mind-set gereklidir. Rekabetin de aynı durumda olduğunu ve bir gerileme durumunda, hangi boyutta olursa olsun, işler hızlanmaya başladığında yükseltilebilecek gelişmelerin farkına varmak önemlidir.

2- Yapı ve rutin

Öz disiplin ve rutin, yalıtılmış bir ortamda iyi üretkenlik ve verimlilik ile memnuniyet elde etmek için bir günü yapılandırmak için gereklidir.

3- Düzenli iletişim

Yalnızlık ve insanlıktan kopma hissi, sizi gerçekten yalnız başına etkilemeye başlayabilecek bir şeydir.

Yalnız olmadığınızı da hatırlamak önemlidir. Rekabete dikkat etmek özellikle motive edici olabilir, performans için kıyaslanabilir ve “hepimiz bir arada olduğumuz” zor zamanlarda konfor getirebilir.

4- Yeniden odaklanma enerjisi

Okyanus yarışlarında büyük aksaklıkların olması yaygındır ve bu dönemlerde durma noktasına gelmek yerine, kaynaklarınızı ve enerjinizi başka bir yere yeniden odaklamak çok faydalı olabilir. Kesinti, bir durumu değerlendirmek ve önünüzdeki yolu planlamak için tüm önemli yaratıcılıklara izin vermek için ideal bir fırsat sunabilir. Özellikle yalnız yelkencilikte olduğu gibi, her şeyi yapmak için asla zaman yoktur ve çoğu zaman daha acil konular yerine planlama, strateji ve bakım kolayca gözden kaçabilir.

5- Değişime uyum

Tehdit edici bir durum ya da zorlukla karşılaşıldığında, bu değişime uyum sağlamak için akılcı ve açık fikirli olmak önemlidir. Daha da önemlisi, kontrol edilebilecek faktörlere odaklanmak ve çevrede değişiklik yapmaya hazırlanmak.

Denizde, koşulların sürekli değişmesini dikte eden okyanusun muazzam güçlerine saygı duymanız hızlı bir şekilde öğretilir. Kontrol edilemeyen güçlere karşı savaşmak yerine, çevre ile en iyi şekilde çalışmak için bir ritim kabul etmek ve bulmak çok önemlidir.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Haberler