Haberler

Platypus Craft, fütüristik yarı-dalgıç ihalesini ortaya çıkarttı

0

Fransız üretici Platypus Craft, Swordfish 40 adında, su altında gezinme kapasitesine sahip yarı dalgıç bir ihaleyi tanıttı.

L2Concepts tarafından tasarlanan 12 metrelik eğlence aracı, hayalet uçakların ve otomobillerin tasarımından, özellikle 1970’lerin Citroën SM otomobilinin hatlarından ilham alıyor.

Trimaran tender, iki modla fütüristik ve sportif bir tasarıma sahip; yüzey modu ve yarı dalgıç mod. Yarı dalgıç mod, merkezi gövdenin deniz seviyesinin iki metre altına indiğini görerek yolcuların su altı dünyasını keşfetmesine olanak tanıyor.

Swordfish 40, teknede toplam sekiz konuğu ağırlayacak kadar geniş ve rahat deri koltuklar ve açılır pleksiglas yapı ile donatılmış. Şeffaf kokpit, kapatıldığında dış etkenlerden korunma sağlar ancak tamamen açık bırakılabilir.

Hibrit ve elektrikli versiyonları mevcut olan tekne, 40 knot maksimum hıza, 18 knot seyir hızına ve yedi knot’ta 115 deniz mili menzile sahip.

Elektrikli versiyon, iki adet 500Kw motor ve 400Kwh batarya ile donatılırken, hibrid versiyon iki adet 80Kw elektrik motorlu 900hp’lik iki dahili V8 benzinli motorla çalıştırılıyor. Hibrit versiyonun tahmini en yüksek hızı 50 knot’dur.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Haberler