Haberler

Princess ve Sunseeker hastane çalışanlarına kişisel koruyucu ekipman bağışında bulundu

0

İngiliz tekne üreticileri Covid-19 ile mücadelede ellerinden geleni yapıyorlar

İngiltere’nin önde gelen tekne üreticilerinden ikisi (Princess Yachts ve Sunseeker International) İngiltere’nin temel hizmetlerinin dünya çapında yetersiz tedarik edilen çok gerekli koruyucu ekipmanı almasını sağlamak için üzerlerine düşeni yapıyorlar.

Tüm sitelerinde kontrollü bir kapanışın ardından, Princess bugün Kişisel Koruyucu Ekipman (PPE) stokunu, Covid-19 ile mücadelede hastane çalışanlarına dağıtacak olan Plymouth Şehir Konseyi’ne bağışladığını doğruladı.

Plymouth City Council lideri Tudor Evans, “Bu iyilik ve topluluk ruhu eylemi için Princess Yachts’a çok minnettarım. “Yerel olarak daha fazla şirketi örneklerini izlemeye ve Covid-19’a karşı savaşa nasıl katkıda bulunabileceklerini düşünmeye teşvik ederim. Bundan kurtulmanın en hızlı yolu, hepimizin şimdi bir araya gelip gelmemesidir.” Dedi.

Princess Yachts’ın CEO’su Antony Sheriff ise şöyle ekledi: “Umarız bu bağış, bu inanılmaz zor zamanlarda NHS hastanesi personeline ve benzeri hizmetlere yardımcı olmanın bir yoludur. Plymouth Kent Konseyi ile düzenli görüşmelerde bulunuyoruz ve Covid-19’a karşı kolektif çabaya yardımcı olacak başka yollar bulabilirsek, desteklemek için elimizden geleni yapacağız.” Dedi.

Bu arada Sunseeker International, Poole Hospital NHS Foundation Trust’a KKE bağışında bulunuyor. Ekipman, bugün Sunseeker International’ın merkezindeki Poole Hastanesi’ne teslim edilecek 400 yüz maskesi ve 4.000 eldivenden oluşuyor.

Sunseeker genel müdürü Michael Straughan şunları söyledi: “Bu istisnai durumlarda hepimizin üzerimize düşeni yapmamız gerekiyor. Çalışkan NHS çalışanlarımızı, koronavirüse karşı olağanüstü ön cephe çalışmalarına devam ederken desteklemek istedik. PPE ekipmanımız olduğu için bunları yapabilmemiz için Poole Hastanesi’ne bağışlamanın önemli olduğunu düşündük.” Dedi.

Poole Hastanesi baş işletme müdürü Mark Mold, “Bu kriz sırasında iş çevremizin hastanelerimizin etrafında toplandığını görmek çok yüreklendirici oldu. Sunseeker International’a bu destek teklifi için çok minnettarız ve ekipmanların NHS hastanesi için bu zorlu dönemde direnci daha da yükselteceğinden eminiz.” Dedi.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Haberler